Před rokem opouštělo vedení Ostravsko-karvinských dolů centrum Ostravy a stěhovalo se do vlastní administrativní budovy na Dole Darkov. Na dohled od Nové radnice tak zůstal prázdný šestipodlažní podsklepený objekt se 4 700 čtverečními metry kancelářských a 1100 čtverečními metry skladovacích prostor.

„V současné době probíhají jednání s několika zájemci, kteří o využití této budovy projevili zájem. Právě s ohledem na probíhající jednání je ale v současné době nebudeme blíže komentovat," řekl tehdy Deníku Petr Handl, mluvčí realitní skupiny RPG Real Estate, do jehož majetku budova, dříve také nazývaná Palác OKD, patřila. V té době se spekulovalo i o tom, že jedním ze zájemců by mohlo být i město Ostrava, které by zde umístilo některý ze svých odborů umístěných mimo budovu radnice. Nebo také, že by se sem mohla přestěhovat přímo radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Ani po roce se však situace nezměnila. Budova je stále prázdná, jen společnost se transformovala a komerční budovy nabízí prostřednictvím společnosti Asental Business. „Vzhledem k tomu, že konečné rozhodnutí stále nepadlo, nebudeme situaci nijak komentovat," uvedl její mluvčí Petr Handl nyní s tím, že stále probíhá několik paralelních jednání a „ve hře" jsou varianty od dlouhodobého pronájmu až po prodej.

Podle Handla však není tak dlouhá doba jednání o pronájmu komerční nemovitosti takového rozsahu nijak neobvyklá. Zvláště vzhledem k tomu, kolik je nyní v Ostravě neobsazených nebytových prostor. „Naopak my jsme rádi, že se nám podařilo kompletně zrekonstruovat a pronajmout budovu po bývalé OKD dopravě na Nádražní ulici. Také ona byla několik let prázdná, poté co odsud původní nájemci odešli," podotkl Handl. Jak doplnil, kromě konkurenceschopné ceny se snaží nájemcům nabídnout i to, co v centru města citelně chybí a to parkovací prostory.

„Vnímáme, že je to velký problém. Pokud to alespoň trochu jde, snažíme se jej řešit. Například u naší další komerční nemovitosti na Gregorově ulici jsme vybudovali na vlastním pozemku parkoviště pro sedmdesát aut a to je dnes plně využívané. Právě skutečnost, že jsme nabídli parkovací plochy, znamenala pro klienty, že se rozhodli pro využití nabízených prostor," dodal Handl.