Pivní prameny vytvořil předloni Marian Lojkásek z Ostravického Dvorku coby výčepní samoobsluhu se čtyřmi druhy piv (desítka, dvanáctka, tmavé, nealkoholické) a jednotnou cenou.

Umožňoval natočit si do skla i kelímků a zákazníky nechal házet peníze skrze škvírku do kyblíku.

V Jeseníkách podražilo parkování  i jízdenky  z Hvězdy na Ovčárnu. Trend mírného zvýšení cen lze pozorovat také  v jídelních a nápojových lístcích. 21. června 2023
Podívejte se, kolik stojí výlet na Praděd. Podražil autobus, parkování i jídlo

„Původně se platilo třicet korun, minulé léto už devětatřicet. Letos by muselo pivo stát kolem padesáti korun, aby se to vyplatilo,“ řekl Lojkásek s tím, že jeho další podnikatelské aktivity doma i v cizině mu znemožnily se o automat starat. Chvíli ho vedl kuchař odvedle, nicméně taky skončil.

„Bylo to zajímavé, chybí to tady. I když místní tam většinou u piva nesedávali, bylo to hlavně pro návštěvníky obce,“ uváděli ostravičtí usedlíci. Pivní prameny vystřídaly řadu značek, přičemž třeba pro Mustang z Ostravaru musel provozovatel do „pivní pohotovosti, jak byl klientelou oblíbený.

Samosběr jahod, tedy polsky truskawek, na jahodníkové plantáži u Dobieszowa začal v pondělí 19. června. Cena 40 korun za kilo sem láká Čechy i Poláky. Jahodové pole leží jen sedm kilometrů od Krnova.
VIDEO: Pro jahody do Polska. Jsou červené, sladké, 40 korun za kilo

Kamera u výčepní samoobsluhy pak zaručila, že případný neplatič či nepoctivec býval obratem odhalen. „Stávalo se, že jsme přišli na zahrádce plné lidí k hostu, který místo celé částky hodil do kyblíku méně. Když jsme ho před ostatními upozornili, styděl se a doplatil,“ poznamenal Lojkásek.

Ten se už v zimě rozhodl dát Pivní prameny i sousední Kurnik Gril do nájmu, jenže zájemce zatím nenašel. „V ceně je přitom půjčení veškerého výčepního zařízení i sklad. Je třeba samozřejmě koupit plyn nebo vzduch k čepování a to nejdůležitější - pivo!“ řekl majitel Ostravického Dvorku.

Čeladná má místo Boboffky nově BoboPark, kde vznikly lanové překážkové dráhy, 22. 6. 2023.
VIDEO: Beskydy lákají na novou atrakci. Z Boboffky v Čeladné je teď BoboPark.

V této usedlosti z roku 1899, nacházející se hned u hlavního tahu z Frýdlantu nad Ostravicí do Beskyd, se po její obnově objevil slušný potenciál. Vznikla tu kavárna, prodejna dárků, kosmetický a salon i byty. Udírnu U Gazdy si dokonce zamluvila živnostnice produkující veganskou stravu.