Z původně malé rodinné firmy se Karlovi Kadlecovi povedlo vybudovat holding dosahující třímiliardového obratu, jenž na svých pobočkách v Ostravě, Praze, Brně, Liberci a Olomouci zaměstnává přes 300 zaměstnanců.

Prestižní světová soutěž EY Podnikatel roku je podle srovnatelných kritérií vyhlašována již téměř v 50 zemích na šesti kontinentech. Vzdává hold výjimečným osobnostem ze světa podnikatelů a jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele.

Parkování u jatek v Ostravě. Fotky dělí pět dní.
Konec parkování na staveništi v Ostravě. Recidivistům hrozí pokuta až 75 tisíc!

Letošního vítěze vybrala nezávislá porota složená převážně z národních vítězů minulých ročníků soutěže. Ta vyzdvihla především vysoký standard kvality skupiny CarTec. „Karel Kadlec je inspirativním příkladem úspěšného fungování rodinné firmy, kde nyní působí i jeho manželka a dcera. Je energický vizionář, který dokáže lidi nadchnout a jeho rodina je toho důkazem. Zapojit se do podnikání má zájem i jeho mladší dcera a nejmladší syn,“ zdůraznila Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Výhra není určitě jen má zásluha, ale především lidí kolem mě. Jak s nadsázkou říká má žena, já jsem spíš ten oštěpař, který přichází s nějakou vizí a nápadem a udává směr. Ale těmi, kdo pak tuto vizi naplňují, je celý tým mých spolupracovníků. Těm patří můj vděk a velké díky,“ svěřil se po převzetí ocenění Karel Kadlec.

Vyhlášení podnikatele roku MS kraje v únoru 2022.Vyhlášení podnikatele roku MS kraje v únoru 2022.Zdroj: MSK

Podpora podnikání patří dlouhodobě mezi priority vedení kraje. „V Moravskoslezském kraji evidujeme přes 250 tisíc podnikatelských subjektů. Firmy i živnostníci jsou pro náš kraj velmi důležití, jejich úspěch znamená posílení rozvoje regionu, generuje nová pracovní místa, ale i ekonomický růst. Všem, kteří se do podnikání pustili, ať už v minulosti, nebo teprve nedávno, proto držím palce. Moravskoslezský kraj podnikání významně podporuje. Několikátým rokem například nabízíme takzvané vouchery, které firmám či živnostníkům pomáhají akcelerovat byznys, zavádět ve firmě inovace nebo přijít s novým produktem. Vouchery jsme nabídli i začínajícím podnikatelům. Od roku 2018 jsme tak podpořili přes stovku projektů, na které jsme přispěli přes 32 milionů korun,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že soutěž EY Podnikatel roku je pro podnikatele důležitou motivací i povzbuzením.

Resort Dolní Morava otevřel crossovou trať veřejnosti.
OBRAZEM: Dolní Morava otevřela unikátní crossovou trať. Takto vypadá

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi o titul EY Světový podnikatel roku.