ČSOB za 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojuje do rozhodování veřejnost.

V každém kraji soutěží čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisti, které budeme postupně představovat na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná suma nakonec určí i částku, kterou finalistům přispěje ČSOB.

„Do finále se dostaly zajímavé projekty, které pomáhají zlepšovat život na mnoha místech po celém Česku. Jsem rád, že je v současné době společně s lidmi podpoříme a pomůžeme tak spolkům a místním organizacím překonat náročnou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Prožít poslední chvíle mezi blízkými

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od rekonstrukcí prostor pro fungování spolků a organizací, přes nákup potřebného vybavení a zdravotních pomůcek až po vzdělávací programy. Právě jeden z takových projektů je druhým představeným finalistou v Moravskoslezském kraji.

Třinecká organizace MEDICA se snaží lidem splnit jejich poslední přání – dožít život doma mezi blízkými. Kromě zdravotnické péče a tišení bolesti doprovází nemocné i jejich rodiny, poskytuje odbornou pomoc a stará se o to, aby poslední období bylo pro klienty i jejich rodiny co nejklidnější.

„Víme, že paliativní péče má smysl a stojí za to ji podporovat. Naše práce daleko přesahuje seznam povinných úkonů. Pokud to jde, snažíme se klientům ve všem vyjít vstříc a pomoci jim splnit si své poslední přání – umožnili jsme naší klientce, nadšené jezdkyni na koni, poslední setkání a rozloučení s jejím koníkem. Nikdo nechce umírat sám v nemocničním pokoji napojen na hadičky. Chce být mezi svými,“ říká Andrea Szymeczek z MEDICA Třinec.

Prostředky z programu ČSOB Pomáhá regionům chce organizace využít zejména na mzdové náklady zdravotníků a dalších odborných pracovníků. 

Rozhodněte i vy!

O tom, komu přispěje ČSOB největší částkou, se rozhoduje právě teď na www.csobpomaharegionum.cz.

Přispívat můžete až do 2. července. ČSOB pošle do každého regionu celkem150 000 Kč.
Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců.

Nejúspěšnější žadatel v daném regionu dostane 50 000 Kč a na účty dalších tří poputuje 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč.

Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 korun. 

Nejúspěšnější uchazeči budou známi už 8. července.