Díky stánku jsme si prodloužili náš odchod do důchodu o celých 7 let, bohužel už nemůžeme pracovat 14 hodin denně a proto jsme se rozhodli skončit. Věříme, že jsme Kuří rynek za těch sedm let aspoň trochu oživili a že to mělo smysl.

Doufáme, že místo zase ožije malým trhem a že se opět najde někdo, kdo bude nabízet dobré ovoce a skvělou zeleninu na nejkrásnějším ostravském náměstí. Moc vám všem děkujeme za přízeň. Pevné zdraví přejí Marta a Vladimír!

Takto se rozloučila dvojice na sociálních sítích. Vloni v létě populární místo, kam pro ovoce a zeleninu chodilo spousty Ostravanů i lídí z okolí, navštívil i Deník.

Sedm let poctivé práce

Sedm let. Tak dlouho už manželé každý den ráno otevírají prodejní okno dřevěného stánku. „Hlavní vedoucí je manželka, já jsem jen pomocná pracovní síla,“ směje se Vladimír Šmehlík. Společně každý den od rána do vyprodání s úsměvem obsluhují zákazníky.

Koronavirová krize ale zasáhla i stánkaře. Manželé Šmehlíkovi otevřeli o měsíc později než v minulosti. „Prodáváme od jara do podzimu přes hlavní sezónu. Tento rok jsme kvůli koronavirové situaci otevřeli až v květnu,“ vysvětluje Vladimír. Normálně začínají prodávat už před Velikonocemi - CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE