Slavnostní otevření, které moderoval Leoš Mareš, se konalo v úterý a hvězdou programu byl třeba olympijský vítěz Roman Šebrle.

„Chtěl jsem oživit místo, které má velký potenciál stát se příjemným centrem pro pracovní schůzky nebo obyčejné posezení, dát si něco dobrého k jídlu a k tomu špičkové pivo,“ říká majitel Viktorky Lukáš Chlebovský König, jehož společnost provozuje mimo jiné i několik restaurací sítě Coloseum, zajišťuje catering v Ostravar Aréně atd.

Někdejší restaurace Viktoria, která měla jiný koncept, doznala obrovské proměny, architekt Tomáš Hrubý pracoval s různými materiály od dřeva až po kůži, své místo si zde najdou mladí, ti, kdo vyznávají pravou pivovarskou atmosféru, ale také i maminky s dětmi, pro které je připravena dětská zóna. A také speciální nabídka pro dětské strávníky.

Na moderní gastronomii si vůbec dávají ve Viktorce záležet, obsahuje tradiční českou kuchyni z čerstvých surovin, pokrmy k pivu včetně pečeného vepřového kolena s kysaným zelím, nabídka z domácího grilu, ale také třeba buchtičky se šodó. A na jaře se hosté mohou těšit na zahrádku a dvě terasy.

Manažerem restaurace Viktorka a šéfvýčepní je Vít Voznica, který se od roku 2009 pyšní titulem Pilsner Urquell Master Bartender a jeho hladinky jsou už dlouho pověstné na celé Moravě a ve Slezsku. „Čepujeme Pilsner Urquell z tanků, což je zárukou špičkové kondice piva, které k nám přichází přímo z pivovaru a je tak nejčerstvější variantou,“ vysvětluje Vít Voznica.

Gastronomická mapa Ostravy má zase jeden nový bod. Viktorka bude mít zvuk nejen v Plzni, ale určitě také v Ostravě.