Nebudou chybět ani workshopy a semináře zaměřené na udržitelnou módu a trendy. Hosty budou i tentokrát bloggerky a influencerky nebo herečka a módní ikona Kateřina Kaira Hrachovcová, moderování se ujme stand-up komička Adéla Elbel.

„Vzhledem k nedávné situaci, kdy byly v Moravskoslezském kraji z hodiny na hodinu zrušeny všechny akce, bez ohledu na dlouhodobé přípravy i ekonomický dopad na pořadatele, jsme chvíli zvažovali, zda letos Fashion storm pořádat. Ale návrháři mají své kolekce na přehlídku již téměř hotové, vystavovatelé ladí své expozice a navíc: většina stála při nás a poskytla nám podporu v rozhodnutí, že má smysl přípravách pokračovat,“ podotkla Petra Špornová, ředitelka Fashion storm.

V případě, že by se akce přece jen zrušila, všem budou navráceny peníze za vstupenky.

Akce letos odstartuje v industriálním prostředí BrickHouse v Dolní oblasti Vítkovic v 10 hodin. Všichni příchozí si budou moci prohlédnout, vyzkoušet a nakoupit modely, módní doplňky i přírodní kosmetiku. Pohovořit si s návrháři nebude v tomto případě problém.

Přípravy na druhý ročník FASHION STORM pokračují.Zdroj: Archiv

Co se týká trendu udržitelnosti, k vidění bude také třeba designový nábytek z papíru. Dále například historické kostýmy a uniformy, upcyklované šaty z bannerů a bublinkových folií nebo výstava fotografií z loňského ročníku.

„Témata workshopů a přednášek jsou letos pestrá, ale všechna nějak souvisí s trendem slow fashion, upcyklací nebo zdravým životním stylem,“ sdělila Pavla Švancerová, managerka Fashion storm.

Nejnovější kolekce letos na večerní módní show představí moravskoslezské značky Marva de Luxe, City Folklore, Feber Fashion, Nikola Zezulová, ARTGI, Dara bags, Verver, LALUTE, Lada Vyvialová a Stauder Fashion. Společným jmenovatelem je slow fashion, kvalitní materiály a perfektní krejčovina.

Vstupné na denní program od 10:00 do 18:00 hodin je dobrovolné.
Vstupné na módní show od 18:00 činí 350 korun - v předprodeji zde