Institut pro ženy zájemkyním předá informace, které jsou k podnikání potřebné. Navíc zde bude pro budoucí podnikatelky poradce, který jim poskytne radu a ukáže jim směr, kterým se mohou vydat," upřesnila Hana Tesarčíková z Institutu pro ženy.

Podle ní ženy jakéhokoli věku, vzdělání či rodinného stavu mohou využívat prostor Viva Ostrava – coworkingové centrum Hlídáček-Hledáček v Horní ulici 55 v Ostravě-Hrabůvce.

„Zde se uskuteční podpůrný vzdělávací program, který jim pomůže připravit se na podnikání jak po znalostní, tak po osobní stránce. Na cestě za podnikáním je budou doprovázet mentoři z řad úspěšných podnikatelů, kteří jim poradí jak lépe čelit příchozím nástrahám. Získají také potřebné znalosti z teorie a možnost účastnit se tematických workshopů z praxe. A protože k ženám patří i děti, i pro ně máme připraven zajímavý program. Zajistíme jejich hlídání po dobu, kdy budou jejich maminky v centru pracovat na rozvoji svého podnikání," doplnila Hana Tesarčíková.

Všechny ženy, které se do projektu zapojí, mají totiž do centra v rámci otvíracích hodin neomezený vstup. Kromě toho mohou využívat zdarma připojení k internetu a ženy, které nemají k dispozici potřebnou techniku, si mohou půjčit také počítač.

Ženy, které mají o podnikání a účast na projektu zájem, mohou více informací získat na hana@institutprozeny.cz. Vzhledem k tomu, že je kapacita omezena, přihlášky přijímá Institut pro ženy do konce letošního srpna.