Kompletní modernizaci stáčíren piva do sudů i láhví, která zahrnuje zavedení tří nových plnicích linek, má za sebou ostravský pivovar. Celkové náklady na tuto rekonstrukci se vyšplhaly na 66 milionů korun. „Došlo k postupné výměně tří plnicích linek, které zvládají pět operací najednou, a to jak přemytí, sanitaci, sterilizaci a naplnění, tak i kontrolu sudů. Linky mají například o jeden proces mytí navíc či dokážou přesně identifikovat poškozený sud a vyřadit jej automaticky z provozu," vysvětlil vrchní sládek Pivovaru Ostravar Roman Richter a doplnil, že pivo by si mělo zachovat kvalitu jako v pivovaru po delší dobu než doposud.

„Snažíme se, aby pivo neměnilo vlastnosti, a to ani během transportu, uschování až po dobu konzumace. Předchozí stroje byly deset let staré a nové už mají díky vývoji lepší parametry čili i trvanlivost piva je zde jiná," upřesnil vrchní sládek.

Pivovar, který má téměř sto zaměstnanců, stáčí zhruba 35 procent pivního moku do láhví a 65 procent do sudů. Díky nové technologii naplní za hodinu i 180 padesátilitrových sudů a 30 tisíc láhví. „Nový plnič nám umožňuje stáčet do láhví pivo, které má téměř stejné vlastnosti jako z ležáckého tanku," shrnul Roman Richter.

Pivovar navrhl v rámci završení modernizace i nové etikety, na kterých se od května objevuje i motiv jeho historické budovy.

„Nových etiket jsem si všiml, ale o modernizaci jsem ještě neslyšel. Musím se přiznat, že mezi pivovary mám jiné favority. Každopádně to chuti piva může pomoci," uzavřel dvaapadesátiletý Petr Skroček z Ostravy.

Klára Kohutová