I přesto, že je konec kalendářního léta v nedohlednu, venku to vypadá, že pomalu nadešel. Rána i večery jsou chladné a lidé v Ostravě se pomalu ale jistě začínají zahalovat. Provozovatelé letních koupališť už počítají své tržby. Někteří z nich dokonce sezonu oficiálně uzavřeli, další to mají v plánu o nadcházejícím víkendu. Lidé se ale nemusí bát, v případě, že v září přijdou tropické teploty, brány koupališť se znovu otevřou.

S letošní návštěvností je spokojený Pavel Ehler, provozní náměstek společnosti Sareza, která spravuje většinu venkovních koupacích areálů na území Ostravy. Všechny měly vyšší návštěvnost než v loňském roce. „Například na Letní koupaliště Ostrava-Poruba přišlo v porovnání s rokem 2012 o třicet tisíc návštěvníků více. Téměř sto třicet tisíc lidí. Úspěch měl i Vodní areál Jih, kam zavítalo o osm tisíc návštěvníků více. Musím tak říct, že se letošní sezona vydařila, jsme spokojeni. Její oficiální ukončení proběhne tento víkend. V případě, že přijdou teplé dny, koupaliště ještě otevřeme," upozornil Ehler.

Sezona se vydařila i na koupališti ve Staré Bělé. „Přesná čísla ještě nemám, ale myslím si, že letošek byl vydařený. Připravili jsme na tento rok řadu novinek a musím říct, že se nám investice do nich vrátily. Vzhledem k tomu jaká je na tento týden vydaná předpověď, sezonu jsme dnes ukončili. Pokud však přijdou ještě teplé dny, zákazníky neodmítneme," řekl včera Deníku Krayzel.

Podle meteorologů teploty tento týden nepřekročí třiadvacet stupňů Celsia. „Dnes dopoledne bude od jihu oblačno až zataženo, odpoledne místy občasný déšť. Ve středu pak naše území bude ovlivňovat vyplňující se tlaková níže nad Alpami. Bude oblačno, přechodně až zataženo a místy s občasným deštěm. Odpoledne od severu dojde k pozvolnému ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ve čtvrtek se k nám od severozápadu rozšíří oblast vyššího tlaku. Bude skoro jasno až polojasno a ráno místy mlhy. Odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky," uvedl Eduard Jarcovják z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Co se dlouhodobé předpovědí týká, meteorologové během měsíce září vysoké teploty překračující třicítky nepředpokládají, na druhou stranu je ale nevylučují. „V případě, že dojde k přílivu tropického vzduchu, mohou se vysoké teploty vrátit i během září," dodal na závěr Stanislav Racko z Českého hydrometeorologického ústavu.