Pivovar Radegast již více než dvě desítky let podporuje komunitní život a veřejně prospěšné projekty nejen v Beskydech. Jednou z organizací podpořených v loňském roce je spolek Salamandr. Ochránci přírody z tohoto spolku použijí příspěvek na nákup vybavení, které jim ulehčí práci při péči o beskydské mokřady. Takzvaný „aktivní shrnovač“ zjednoduší fyzicky náročně odklizení biomasy z mokřadů, která je kvůli vysokému obsahu vody těžká.

Další finanční příspěvek získal sbor dobrovolných hasičů Nošovice, který ho použije na nákup a instalaci výkonného stabilního čerpadla do retenční nádrže k využití dešťové vody. Nová technika se uplatní hlavně při soutěžích družstev dospělých a mládeže, ale počítá se s jejím nasazením i v případě požáru.

„Chceme pomáhat rozvoji míst v blízkém okolí našich pivovarů. Podporujeme proto širokou škálu nápadů od ekologických projektů přes projekty podporující obnovu turistických zajímavostí až po volnočasové aktivity a komunitní akce, které oživují veřejný prostor,“ říká Jitka Plchová, manažerka korporátních vztahů Plzeňského Prazdroje, jehož součástí je i Pivovar Radegast.

K oživení veřejného prostoru pomohl také poslední z vybraných žadatelů, TJ Sokol Palkovice. Ten z příspěvku pořídil nové betonové lavice k tenisovým kurtům a vybavení do míst, kde se místní setkávají ve volném čase při sportu a odpočinku.

Fond Plzeňského Prazdroje, který podporuje prospěšné aktivity nejen v okolí Nošovic, ale také v oblasti středočeských Velkých Popovic a v Plzni, měl pro rok 2023 na podporu projektů vyhrazenou částku 1,6 milionu korun. Finance pro své akce získalo celkem 11 organizací, z toho jedna celorepubliková, tři v Nošovicích, čtyři ve Velkých Popovicích a tři v Plzni.