DENÍK PŘEDSTAVUJE

Hotel Imperial patří do rodiny hotelů Mamaison, které mají své pobočky ve velkých evropských městech Praze, Budapešti, Varšavě, Moskvě i Bratislavě…. Čím je ten ostravský výjimečný?

Kromě jeho neuvěřitelné 107leté historie a tradice bych určitě zmínil jeho jedinečný personál. Hotel si zakládá na tom, že u něj pracují vstřícní, zkušení a prověření zaměstnanci, orientovaní na zákazníka. Značná část našich hostů k nám jezdí opakovaně, někteří i několik desítek let, a všichni velmi kladně hodnotí, když je vítají známé tváře, které znají jejich potřeby a přání.

Váš hotel nabízí i různé speciální nabídky. Které byste z nich vybral a podtrhl?

Naše nabídky se vždy snažíme ušít na míru právě na základě aktuálních příležitostí a událostí buď v Ostravě, či ve světě. Momentálně připravujeme Valentýnský balíček (večeře spojená s přenocováním, návštěva wellness a snídaně) za velice zajímavou cenu. Zmínil bych náš Víkendový Stodolní balíček, který za velmi příznivou cenu spojuje zábavu na proslavené Stodolní ulici s pohodlím a službami nejlepšího čtyřhvězdičkového hotelu v regionu.

Pořádáte nejrůznější akce nabízíte během roku kuchyni středomořskou, ruskou či ukrajinskou, hosté si mohou pochutnat na jehněčích či posvícenských specialitách. Jakou hotel nabízí kuchyni prvoplánově? Co považujete za opravdové hotelové největší speciality?

Kuchyně hotelu Imperial klade v prvé řadě důraz na čerstvost a kvalitu použitých surovin. Vzhledem k mezinárodní skladbě hostů nabízíme vyvážený mix jak mezinárodních, tak národních a regionálních specialit.

V Brasserii se v pracovní dny zaměřujeme na polední business lunch a odpolední kávu s domácími zákusky a večer našim hostům servírujeme fine dining v restauraci Legend. Jako vyhlášená a dlouhodobě nejoblíbenější jídla můžeme určitě uvést svíčkovou na smetaně a pařížské palačinky.

Jací hosté k vám přijíždějí? Spíše za jednáním, nebo rekreací?

Vzhledem k tomu, že Ostrava je hlavně obchodní destinací, tak větší část našich hostů tvoří hlavně obchodní klientela, podpořená kongresovou turistikou, a v případě konání sportovně-kulturních akcí v regionu máme i tyto hosty. Z té rekreační sféry se jedná hlavně o víkendové pobyty spojené s návštěvou Stodolní ulice.

close zoom_in

Jaký VIP host (herec…) se u vás ubytoval? Jaká měl přání?

Seznam všech VIP hostů, kteří hotel během jeho bohaté historie navštívili, by zcela jistě přesáhl rozsah tohoto článku. Z poslední doby mohu jmenovat například Petera Dvorského, Sinéad O’Connor, Joe Cockera, Andre Agassiho, Vina Diesela, belgického krále Alberta, skupiny Roxette nebo Scorpions, z domácí scény pak téměř všechny populární umělce Evu Urbanovou, Marii Rottrovou, Kateřinu Brožovou, Miroslava Donutila, Pepu Vojtka, Lucii Bílou, Janka Ledeckého, Kamila Střihavku atd. Z politiků nás v nedávné době poctil svojí návštěvou pan prezident Václav Klaus. Dotaz na zvláštní přání celebrit je jeden z nejběžnějších. Ale ze zkušenosti mohu říct, že ty největší hvězdy jsou většinou skromní a příjemní lidé, bez „hvězdných manýrů“. Na druhé straně musím jako hoteliér říct, že by nebylo etické prozrazovat „libůstky“ svých hostů, kterým jsme vlastně poskytli domov na cestách.

Jak vypadá takový ideální hotelový host z pohledu manažera hotelu?

Ideální host je pro mě osobně každý host, který navštíví hotel Imperial.

Disponuje hotel nějakým zvláštním apartmá? Kdo jej využívá?

Kromě prezidentského apartmá hotel Imperial nabízí exkluzivní, plně vybavené kruhové střešní apartmá s velkou kruhovou postelí, oválnou koupelnou a vanou. Nachází se na střeše hotelu, tedy v sedmém patře, v prostoru bývalého uměleckého ateliéru. A samozřejmě je nejoblíbenější u novomanželů, u oslav osobních výročí anebo během svátku svatého Valentýna.

Vy sám kde a jak trávíte dovolenou? Jste hotelový typ, nebo naopak volíte spartánské ubytování?

Já osobně jsem hotelový typ v létě nejlépe přímořský hotelový resort s programem all--inclusive, kde se nemusím už o nic starat, a v zimě to stejné, ale v horském prostředí, nejlépe hotel hned vedle lyžařského vleku. No a v mezisezonním období pobyt na termálech.

Máte nějaký hotel, který je váš zvlášť oblíbený?

Vzhledem ke své profesi rád hotely střídám a čerpám nové poznatky, zkušenosti a náměty, jak stále zlepšovat naše služby.

Čím jste chtěl být jako dítě?

Tam těch profesí bylo více, ale nejvíce mě asi do dvanácti třinácti let držel učitel tělocviku a zeměpisu. Zlomilo se to až během letních prázdnin, kdy jeden z mých dobrých kamarádů, u kterého jsem trávil část prázdnin na Vranovské přehradě, nastoupil na brigádu v tamním hotýlku, no a jednoho dne potřebovali pomoc…

Co vám z dětství schází? Existuje něco, co byste si chtěl z té doby přenést do současnosti, ale už to jednoduše nejde?

Vzhledem k tomu, že nám společně s bratrem rodiče a prarodiče vytvářeli opravdu perfektní zázemí, tak mě nic nenapadá.

Jako špičkový manažer jistě musíte dbát i na svou garderobu. Kdo se vám o ni stará? Co byste si na sebe nevzal ani v nouzi nejvyšší? Jakou barvu na vás neuvidíme?

Samozřejmě si na garderobu velice potrpím, jak na tu pracovní/společenskou, tak i tu neformální mimo práci.

S výběrem a sladěním mně pomáhá partnerka a poslední dobou se rád přidá do diskuse i můj šestiletý syn Sebastian. Co bych si nevzal, těžko říct, záleží na situaci a příležitosti, ale teď mě napadá určitě bych nikdy nekombinoval bílé ponožky a černou společenskou obuv. V barvách nejsem vybíravý, spíše preferuji barvy modrého odstínu.

Kolik minut strávíte ráno před otevřenou skříní? Kolik vlastníte kravat?

Ráno žádný čas, vše si připravím již večer, ať ráno můžu více pospat. Kravaty jsem nepočítal a průběžně obnovuji, myslím, že kolem dvaceti jich bude.

Blíží se plesová sezona. Chodíte na plesy? Tančíte rád?

Na plesy chodím, ale tanečník jsem nikdy nebyl. V tomto případě jsem spíše ten barový typ, který se rád pobaví s ostatními u baru.

Věříte na náhodu, nebo na osud?

Myslím si, že obojí k životu patří a je potřeba jít, jak se říká, štěstí naproti.

Co neumíte, ale chtěl byste umět?

Tančit.

Co byste rád udělal, ale neustále to odkládáte na neurčito?

Těch věcí je více a svojí odpovědí teď asi potěším moji dlouholetou partnerku, akorát nevím, kdy to bude: oženil se..?

Existuje něco, bez čeho se ve svém životě neobejdete?

Rodinné zázemí.

Jaký dárek, který jste kdy dostal, vám udělal největší radost?

Největší radost mně udělaly dva dárky, a to vždy k mým narozeninám, první dárek byl syn Sebastian a druhý dárek dcerka Rozálka.

Čemu se věnujete ve volném čase? Jaké jsou vaše koníčky?

V první řadě děti. Když jsme ve Znojmě, tak se rád starám o naši zahrádku kolem domu, a když to čas dovolí, tak samozřejmě sportovní aktivity jako fotbal, tenis, golf, fitko.

Zkuste se sebekriticky ohodnotit jaké jsou vaše dobré vlastnosti? A které špatné?

To bych spíše nechal na ostatních, ať posoudí.

Sportujete?

Jsem sportovec tělem i duší, provozuji jak kolektivní, tak individuální sporty. V mládí jsem několik let aktivně hrál fotbal a závodně plaval.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?

Řeknu to spíše takto v hodinách hudební výchovy učitel vždy říkal: Seifert, ty jenom otevírej pusu a dělej, že zpíváš…

Umíte vařit?

Nejraději v létě griluji vše možné od zeleniny, masa, ryby…

Co a koho byste si vzal na pustý ostrov?

Playstation a krém na opalování s vysokým UV-faktorem.

Je nějaké heslo, rčení, moudro, kterým se celý život řídíte?

Již v dětství jsem si oblíbil: Jak se do lesa volá, tak se z lesa…

VIZITKA

Michael Seifert

Narodil se ve Znojmě, ve znamení Ryb v roce 1976. Vystudoval hotelovou školu v rakouském Retzu. Během své osmnáctileté kariéry v hotelnictví postupně sbíral zkušenosti na různých pozicích v Rakousku, na zaoceánské lodi, v Maďarsku, Chorvatsku, na Slovensku a v Česku.

Od roku 2003 do léta 2011 působil na různých manažerských pozicích a místech u společnosti The Rezidor Hotel Group, kde se mimo jiné podílel na openingu nových hotelů v rámci hotelového řetězce RHG. Jednalo se o města Bratislava, Praha, Sárvár, Vídeň, Klosterneuburg, Zahřeb a Ostrava. V současné době je ředitelem hotelu Mamaison Business & Conference Hotel Imperial v Ostravě. Hovoří německy, anglicky, chorvatsky a rusky.

Partnerka Yolanda, momentálně na mateřské dovolené, a děti Rozálie (10 měsíců) a Sebastian (6 let). Žije momentálně v Ostravě.

OBLÍBENÉ

Oblíbené…

barva: modrá

knížka: momentálně čtu Fotbal jménem Masopust

místo: znojemský region

město: Znojmo

film: starší bondovky

televizní pořad: talk-show Jana Krause

hudba: Karel Gott, Michal David, Kabát

počasí: slunečno

roční období: léto

jídlo: svíčková nebo vepřo knedlo zelo a k tomu dobře vychlazený Plzeňský Prazdroj

webová stránka: google
M MOŘE, nebo HORY? Kam raději?

V létě moře, v zimě hory.

I INTUICE. Máte správnou intuici?

Většinou ano.

CH CHUDOBA. Co považujete za chudobu?

Záleží, z jakého pohledu.

A ADRENALIN. Co je pro vás největší životní adrenalin?

Moje práce.

E EMOCE. Jste emotivní člověk?

Myslím, že emoce dobře zvládám, ale jak se říká, jednou, když ten pomyslný sud přeteče, tak potom to stojí za to.

L LÁSKA. Co se vám vybaví jako první při vyslovení slova láska?

Rodina.

S SVOBODA. Co je pro vás naprostá svoboda?

Osobní svoboda, cestování, vzdělávání.

E E-SHOP. Nakupujete po internetu, nebo preferujete kamenné prodejny?

Obojí.

I INTROVERT, nebo EXTROVERT? Jaký jste?

Jak kdy.

F FLÁM. Jaký byl váš dosud nejlepší flám?

Těch bylo více poslední nedávno, když známý slavil padesátiny.

E ENERGIE. Jak dobíjíte energii?

Relax s dětmi, v pravé ruce syn, v levé dcerka, to je akumulátor energií.

R RADOST. Co vám v poslední době udělalo radost?

Narození dcerky.

T TOUHA. Po čem v současné době toužíte?

To si nechám pro sebe, aby to vyšlo.