Spustí ho největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce RegioJet. Ke vstupu na polský trh získal veškerá povolení. Ve stanici Przemysł Glowny bude navíc přímý garantovaný přestup na návazný spoj RegioJet a ukrajinského partnerského dopravce do Lvova.

Datum zahájení provozu je zatím nejasný kvůli covidové situaci, bude to ale na jaře na přelomu března a dubna.

Nela Štěpandová z Ostravy je po evropském mistrovství nejlepší juniorskou českou sportovní gymnastkou a k jejím zážitkům patří i let vládním speciálem.
Nejlepší juniorská gymnastka Nela Štěpandová: Dvanáct testů a let speciálem!

„Vstup na polský trh byl delší dobu v našich plánech. Cestující budou mít na nových trasách na palubě k dispozici plný rozsah služeb tak, jak jej znají z ostatních spojů včetně kávy zdarma, připojení k internetu a dalších služeb“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Vlakové spojení bude provozováno jako noční spoj s odjezdem z Prahy, Przemysłe a Krakova ve večerních hodinách a s ranním příjezdem do cílových stanic.

Kromě nočních spojů je RegioJet vedoucím dopravcem v dálkové denní dopravě na klíčových trasách v České republice a ve střední Evropě. Jeho vlakových spojů ročně využije přibližně 15 milionů cestujících, vlaky jsou pak díky svým službám nejvíce preferovanými spoji ze strany cestujících na trasách, jako jsou Praha – Ostrava, Praha – Vídeň, Praha – Bratislava či Praha – Košice.

Kromě nového nočního spojení do Polska otevře RegioJet v letní sezóně opět také noční vlakové spojení z Česka a Slovenska do Chorvatska.