V Ostravě a okolí je řada živnostníků, kteří vyrábějí spoustu zajímavých věcí či poskytují často netradiční služby. Pokud mají zájem, mohou se představit na pátém ročníku pop up expozice Sdílko. Ta vedle prodejní prezentace obchodníků nabídne i řadu výstav či workshopů. Akce začne sice až 14. května, ale živnostníci, kteří by na ní chtěli vystavovat, se mohou hlásit už teď.

„Pro obchodníky a různé organizace, které se chtějí na Sdílku prezentovat, bude určeno pět výstavních kontejnerů, ve kterých se budou postupně po jednom či dvou dnech střídat. Registrační formulář je od 15. ledna k dispozici na webu www.sdilkoporuba.cz a počítáme, že za patnáct dní konání Sdílka se na něm představí přes šedesát obchodníků,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Liberty Ostrava, ilustrační foto.
Liberty Ostrava se opět nerozjede, lidé se báli o výplatu. Co huti přikázal soud

Letošní Sdílko se vrací na Hlavní třídu a uskuteční se v prostoru pod kruhovým objezdem, kterému se říká Florida. „Sdílko je projekt, který se koná jednou za dva roky. Minulé ročníky Sdílka byly na Alšově náměstí, u Duhy i na středovém pásu Hlavní třídy. Letos jsme se rozhodli, že ho umístíme na Floridu. Má to svou logiku, protože v polovině roku začne rekonstrukce tohoto prostoru, která zásadním způsobem zatraktivní veřejný prostor. Sdílko chceme tedy využít i k tomu, abychom projekt představili,“ řekla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Vedle prodejních kontejnerů najdou návštěvníci u Floridy i kavárnu a taky výstavní prostor, kde se budou konat také workshopy a přednášky. „Na Sdílku se můžete inspirovat, nakoupit nebo posedět u kávy na místě, kterým běžně jenom procházíte. To jsou hlavní benefity této oblíbené akce. Sdílko začne 14. května a potrvá až do 28. května,“ dodala starostka Lucie Baránková Vilamová.