Nový vlastník Residoma byl oficiálně představen dnes. Stává se jím švédská společnost Heimstaden Bostad AB (Heimstaden), která byla založena roku 1998. Od té doby se stabilně rozvíjí a nyní patří mezi hlavní hráče na trhu s nájemním bydlením v Evropě. Nemovitosti spravuje nejen v domácím Švédsku, ale také v Norsku, Dánsku, Německu, Nizozemsku a nově také v České republice.

OKD. Ilustrační snímek.
OKD vyměnilo vedení, v úterý firmu převzal nový ředitel

Posledním krokem transakce je schválení Antimonopolním úřadem, po kterém bude na Heimstaden formálně převeden obchodní podíl ve společnosti Residomo a celá transakce bude zapsána v obchodním rejstříku.

„Jsme rádi, že nový vlastník přichází s dlouhodobou vizí rozvoje nájemního bydlení. Pro celý tým Residoma je důležité, že nový majitel kromě vysoké úrovně správy a péče o stávající byty má rovněž vizi dalšího rozvoje portfolia, a to i v podobě budoucích investic do výstavby nových nájemních bytů,“ řekl Jan Rafaj, generální ředitel spoelčnosti Residomo.

Počítač místo razicích či dobývacích technologií, to je nové uplatnění Tomáše Hisema.
Nová šichta: Z horníka je programátor, dostane se i na plátna kin!

„Heimstaden je společností, která věří v zapojování zaměstnanců, nájemníků a obecně lokalit, kde působíme, do našeho fungování. Jsme si vědomi, že hrajeme v životech lidí důležitou roli, proto je naší vizí koncept Přátelského bydlení (Friendly Homes). Tuto vizi máme nyní i pro Residomo. Jsme připraveni i nadále podporovat aktivity, které pomáhají zlepšit nabídku nájemníkům a lokalitám, tak jako se tomu dělo v uplynulých letech,“ uvedl Patrik Hall, generální ředitel Heimstaden.

Slavnostní otevření stadionu Bazaly, 2. prosince 2019 v Ostravě.
Nové Bazaly. Ostrava se dnes pyšní unikátním fotbalovým centrem za 435 milionů

Jan Rafaj pak připomněl, že kvalita firemního majetku a služeb se za posledních několik let výrazně zvýšila. „Pokračování tohoto trendu očekáváme i s naším novým vlastníkem Heimstaden, a to možná ještě v rychlejším tempu,“ věří Rafaj.