Drinky, káva, pivo a další pochutiny. Taková je nabídka plážového baru v severovýchodním rohu koupaliště, který Eva Menšíková provozuje už třináctým rokem. „Mám to tady ráda, protože jsem pořád u vody. Vytvořili jsme bar v mořské atmosféře, aby se tak u nás cítili i návštěvníci,“ popisuje Menšíková. Letošní sezona zatím trvá jen pár dní, kvůli chladnějšímu počasí.

Právě aktuální počasí je hlavní nevýhodou v provozovně, která má otevřeno pouze tři měsíce v roce.

„Na letošní sezonu jsme koupili nové palmy a altánky, takže jsme připraveni, ale počasí tomu zatím nepřeje. Češi potřebují mít 30 stupňů a minimálně čtyři dny horka bez deště, aby tady přišli. Ale taky ještě na to nemají tolik času a chuť, jako v létě,“ říká Menšíková.

Velkou část klientely na koupaliště tvoří návštěvníci z Polska, se kterými má provozovatelka Palm Beach Baru dobré zkušenosti. „Na zákazníky si nemůžu stěžovat. Všichni si tady užívají pohodovou atmosféru, vodu a slunce. Polákům většinou ani nevadí, že není teplo. Kdyby tady nejezdili, tak můžeme zavřít,“ konstatuje živnostnice.

Po konci sezony provozovatelka zavírá a hledá si brigádu nebo práci, kde ji zaměstnají na dalších devět měsíců, než začne další sezona.

„Tři měsíce pracuji tady a pak si hledám něco nového. V minulosti jsem pracovala v obchodu s oblečením, kde mi šéfová vycházela vstříc s tím, že po létu jsem se mohla vrátit. Tak už to teď bohužel není,“ říká Menšíková.

Podle jejích slov by ale ani tak neměnila. „Maximálně bych bar sbalila a přestěhovala někam k moři, kde jsou turisté,“ dodává s úsměvem provozovatelka Palm Beach Baru.

Největší koupaliště v Ostravě