Novodobá sanitka je v České republice zatím ojedinělá služba. Rozváží seniory, handicapované a pacienty do nemocnic a k lékařům, na objednání, rychleji než opravdové sanitky a mnohem levněji než taxi. Za necelý rok od založení firmy už majitelka navázala kontakty s lékaři i nemocnicemi a má své stálé klienty.

„Snažíme se alespoň trochu lidem ulehčit život, zdarma na klienty čekáme, doprovázíme je, vyřizujeme za ně formality, vyzvedáváme léky," vysvětluje Romana Tvarůžková. Ta Deníku krátce po vyhlášení výsledků řekla, že do budoucna by ráda pořídila další vozidlo, které by bylo přizpůsobené pro handicapované osoby.

„Nedivím se, že veřejnost zaujal právě tento projekt, na první pohled byl zajímavý a sympatický i porotě. Už v regionálním kole mě Novodobá sanitka zaujala. Je to originální a u nás nevídaný projekt, který má nejen obchodní potenciál, ale zároveň i velký přínos pro obyvatele Ostravy. Přejeme Romaně, aby se jí dařilo a mohla si i dál plnit svůj sen," uvedla Petra Pavičová ze společnosti T-Mobile, která je pořadatelem soutěže.

Filip Dřímalka, člen poroty moravskoslezského kola soutěže, doplnil: „Velice se mi líbilo zapálení paní Tvarůžkové pro věc, jasný směr, kterým by se chtěla do budoucna ubírat a neustálé zkoušení nových služeb či propagace. Navíc se do podnikání pustila od nuly a už dokázala vybudovat fungující živnost."

Vítězka získala sto tisíc korun v hotovosti na hladší rozjezd svého podnikání, dalších padesát tisíc na on-line reklamu. Celkem Rozjezdy ve druhém ročníku rozdělily 5,5 milionu korun, vítězům i nadále radí odborníci se začátkem podnikání.Ve finále se ucházelo o přízeň veřejnosti čtrnáct vítězných projektů, které vybraly odborné regionální poroty během letních seminářů v jednotlivých krajských městech. Hlasování na stránkách projektu www.rozjezdyroku.cz se uskutečnilo mezi 17. zářím a 14. říjnem. Zúčastnilo se jej téměř osm tisíc lidí. Druhého ročníku soutěže Rozjezdy roku se zúčastnilo celkem 360 projektů. Mediálním partnerem soutěže byl Deník.