„Mohli si tak na vlastní oči ověřit, v jak náročných podmínkách se těží kvalitní koksovatelné uhlí potřebné pro výrobu v jejich podniku. Doprovod jim dělali výkonný ředitel OKD Dale Ekmark a ředitel dolu Zbigniew Janowski," informoval mluvčí OKD Marek Síbrt.

Jak dodal, po návštěvě zástupci košické ocelárny uvedli, že neměli představu o tom, jak náročné dobývání černého uhlí v kilometrové hloubce je. „Nebyl jsem v dole poprvé v životě, ale do dnešního dne jsem neměl představu o podmínkách paskovských havířů. To, co tam chlapi dělají ve sloji s mocností pod jeden metr, mě chytilo za srdce. Skutečně je obdivuji," nechal se slyšet Scott Vogel, který dorazil do regionu na obchodní jednání o cenách a objemech uhlí dobývaného v revíru společnosti OKD pro budoucí období.

Společnost US Steel patří mezi pět nejdůležitějších odběratelů koksovatelného uhlí nejenom pro samotný Závod Důl Paskov, nýbrž i pro celou společnost OKD. Firma má na východě Slovenska stejnou pozici jako OKD v Moravskoslezském kraji, na jejím fungování závisí desítky tisíc pracovních míst v regionu.