Senior Expres JIH!!! funguje v městském obvodu již čtvrtým rokem. Kvůli pandemii koronaviru byly služby pozastavené, od příštího týdne jsou ale obnoveny. Radnice apeluje, aby je v květnu senioři využívali prioritně pro bezodkladné cesty do lékařských zařízení.

Vozy se budou průběžně dezinfikovat, senioři by přesto měli s ohledem na své zdraví pečlivě zvažovat cesty mimo domov a vždy používat ochranné prostředky - roušky, brýle a rukavice.

Systém a webová aplikace, které umožní zhruba pěti tisícům dobrovolníků z Moravskoslezského kraje přihlásit se na plošné testování na koronavirus, jsou připraveny.
Plošné testování v Ostravě startuje, kraj testoval úředníky, teď půjde veřejnost

Zvýhodněnou dopravu pro seniory z obvodu zavedla radnice Jihu v dubnu 2017. Ve zkušebním období ji využívali obyvatelé městského obvodu starší 80 let, od února byla věková hranice snížena na 77 let.

Vzhledem k tomu, že v nejlidnatějším obvodu Ostravy žije přes pět tisíc seniorů, oprávněných službu využívat, navýšila radnice postupně finanční rozpočet a počet vozů na nynější čtyři.

Sbor devíti lidí a sólistů souboru nahrává v Divadle Antonína Dvořáka Kaťušu pro partnerské město Volgograd, 29. dubna 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Tak trochu jiná oslava výročí konce války, v Ostravě vzniká nová Kaťuša

„Průkazku má v současnosti vyřízenou 1781 seniorů. S ohledem na četnost uživatelů a oblíbenost služby jsme v rámci smlouvy uzavřené do ledna 2022 vyčlenili více finančních prostředků a od února tak mohou jezdit již čtyři vozy, čímž zajistíme lepší dostupnost služby a kratší čekací dobu,“ uvedla iniciátorka služby místostarostka Markéta Langrová.

„Za tři roky evidujeme bezmála 25 tisíc jízd a ujetých 270 tisíc kilometrů. Provoz Senior expresu doposud radnice podpořila částkou 6,7 milionů korun,“ doplnila místostarostka.