Tržby proti loňskému pololetí vzrostly z 2,1 miliardy na více než 2,2 miliardy korun, ukazatel EBITDA se zvýšil o 22 procent na zhruba 273 milionů korun.

„Samozřejmě se i nás dotkl pokles ve všech průmyslových výrobních oborech, v automotiv i veřejné dopravě, kde se všechno na čas zastavilo kvůli situaci s covid-19. Lahve na technické plyny se obecně prodávaly méně. Lepších výsledků jsme i ve složité době dosáhli zaměřením na nové vodíkové trendy a na kyslík pro dýchání. Tam jsme hodně exportovali a po tom, co od nás nic nenakoupil český stát, jsme rozjeli i retailové prodeje malospotřebitelům,“ nechal se slyšet generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Klasicky holding spíše exportoval a právě podíl exportu byl přes 95 procent. Investice se osvědčily například u běloruských Cylinders Bel.

Letos na podzim navíc kapacity posílí ještě nová linka v Ostravě, která má mimo jiné pracovat pro nové vodíkové projekty Cylinders Holding.

Konsolidované tržby v hodnotě 3,6 miliardy korun, což bylo o 10 procent více než v roce 2018, si může Cylinders Holding připsat za rok 2019. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil zhruba o třetinu, z 314 na 410 milionů korun.

Cylinders Holding disponuje osmi linkami na výrobu protlačovaných lahví v ČR a Polsku. Rozvíjí speciální technologie na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízení na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding staví na vývojových technologiích a principech cirkulární ekonomiky.