Zástupci společnosti ocenění převzali na slavnostním galavečeru v Praze. Záštitu soutěži poskytl prezident republiky Petr Pavel i Úřad vlády České republiky.

Společnost Heimstaden nabídla více než 3000 lidem z Ukrajiny získat nejen bezpečný a přátelský domov, ale taky pomoc s integrací do českého prostředí. Do dlouhodobého programu bylo zapojeno více než tři sta zaměstnanců, kteří spolu s neziskovými organizacemi vybavovali téměř 700 bytů potravinami a nejzákladnějšími věcmi pro bydlení. Činili tak zejména ve volném čase a o víkendech. Kromě bydlení zprostředkoval největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku uprchlíkům řadu kurzů, kariérní poradenství, či pomoc s vyhledáním školy pro děti.  40 uprchlíků zaměstnal ve svých řadách.

„Je to pro nás důležité ocenění zejména v době, kdy se naše společnost rozděluje. Pro všechny, kdo se zapojili, to byl zároveň způsob, jak se lépe srovnat s událostmi na východě, kterých jsme dlouhodobě svědky,“ řekl generální ředitel české pobočky Heimstaden Jan Rafaj.

Lukáš Kovanda působí jako hlavní ekonom Trinity Bank.
Zavření huti Liberty je stále pravděpodobnější. Kdo podle ekonoma situaci vyřeší

TOP Odpovědná firma je unikátní nezávislý rating vytvořený aliancí Byznys pro společnost. Vyzdvihuje nejzajímavější aktivity na poli udržitelného a odpovědného podnikání: oceňuje malé, střední i velké firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji udržitelnosti v podnikání, mají pozitivní přínos pro zaměstnance a společnost, snižují svůj dopad na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení. 

Byznys pro společnost je organizace s dvacetiletou tradicí, která je národním koordinátorem řady evropských programů jako například Evropská Charta diverzity pod Evropskou komisí.