„Snažíme se, abychom operace, které jsme museli kvůli nouzovému režimu zrušit, provedli co nejdříve. I když se jedná o více než tisíc pacientů, u některých oborů se už podařilo polovinu odložených plánovaných operací provést. Z Oční kliniky dokonce avizují, že do konce června budou mít všechny odložené výkony hotové,“ přiblížil aktuální situaci ředitel nemocnice Jiří Havrlant.

Zrušeny jsou i oddělené pracovní týmy, také výpomoci na „covidové nemocnici“ a zdravotníci mohou zase pracovat v obvyklé sestavě na svých pracovištích tak, jak jsou zvyklí. Zpátky do svých prostor se vrátilo i dočasně přemístěné Oddělení kožní, lymfodrenáže a Oddělení psychiatrické.

Triážní místa u vstupů do nemocnice jsou rovněž zrušena, teplota se měří až před vstupem do ambulancí a dalších zdravotnických pracovišť. V nemocnici je v současnosti hospitalizováno 5 pozitivních pacientů s koronavirem.

Odběrová místa pro pacienty s podezřením na nákazu onemocněním Covid-19 stále fungují, jak pro samoplátce, tak i pro ty, kterým to doporučil praktický lékař nebo epidemiolog. Od začátku pandemie zdravotníci na odběrových místech provedli přes 12 000 odběrů, z toho téměř 650 odběrů bylo pozitivních.

„Díky dodržování velmi přísných mantinelů, které jsme nastavili ihned od prvních dnů vypuknutí epidemie, se koronavirus nerozšířil mezi naše zaměstnance, kteří se obětavě starali o celkem 400 hospitalizovaných pro podezření na Covid-19, z toho 100 Covid pozitivních pacientů a také o tisíce dalších urgentních pacientů. I touto cestou všem zaměstnancům za jejich práci v uplynulých týdnech upřímně děkuji,“ dodal Havrlant.