Sazeničky nakupují, ale o radu nestojí

V areálu ostravské tržnice na Černé louce je živo.

„Je pátek, takže se není co divit. Nejvíce lidí totiž chodí ve středu, v pátek a sobotu. Naopak čtvrtek bývá slabší, to totiž lidé vyrážejí do obchodů s letáky, které nabízejí řadu akčních slev právě od čtvrtka," vysvětluje správcová tržnice Drahomíra Holleinová.

Lidé nakupují všemožné sazeničky od salátů přes rajčata, papriky, okurky, kedlubny, nechybí ani koření a samozřejmě květiny.

„Co nakupují nejvíce? To se ptáte brzo. Berou od všeho něco. Když se mě zeptáte v půlce června, když ta naše sezona bude pomalu končit, tak budu vědět více," odpovídá jeden z prodejců, René Budzinski z Vratimova, a společně se svými dvěma pomocnicemi se má za pultem co ohánět. A to nejen při výběru a balení sazeniček, které si zákazníci nakupují.

Zalévat málo, či více, jak hnojit, kdy stříkat proti plísním?

„Bohužel, často se stává, že lidé o sazeničkách a zahrádkaření toho moc nevědí, ale poradit si nenechají. Když jim třeba říkáme, že na celer je ještě brzy, je to jako by hrách na stěnu házel. Mají svou hlavu a výsledek pak podle toho může dopadnout," trochu se zlobí René Budzinski. Jak ale rychle dodává, jsou i lidé, kteří si nechají poradit.

Jak si přilepšit k důchodu

Nedaleko od něj má svůj pultík starší žena, která už na ostravské tržnici prodává dlouhé roky. Její sazeničky vypadají pěkně a navíc nabízí třeba několik odrůd rajčat či paprik.

„Jestli to je koníček, nebo si tím chci trochu přilepšit? Dostávám něco přes pět tisíc důchodu, tak si to proberte sám. Tím ale neříkám, že mě to předpěstování sazeniček ve fóliovníku a všechno další, co je s tím spojené, nebaví. Sil už ale ubývá, tak uvidíme, jak to dopadne příští rok," říká žena s milým pohledem, na které je poznat, že život rozhodně neprolenošila, ale propracovala.

Než se rozloučíme, rozhoduji se, že letos, po dvouleté přestávce, opět zkusím štěstí na zahrádce a nakupuji šest sazeniček paprik, tři rajčata, několik celerů, saláty a dokonce i pár bylinek. Dostane se mi i poučení, jak s nimi nakládat, abych měl naději na slušnou úrodu.

„Rajčata stačí zalít jednou týdně, papriky potřebují zalévat častěji," stačím si uložit do své děravé hlavy.

Zájem je i o květiny

Zatímco u prodejců sazeniček i u pultíků, kde prodávají už vypěstovaná rajčata, česnek ze Slovenska, zázvor, cibuli, nové brambory z Egypta, či ty z podzimní úrody tuzemských pěstitelů, postávají lidé spíše středního či seniorského věku, prodejce muškátů a dalších ozdobných květin z Polska obsluhuje dvě mladší ženy. „A ty červené muškáty ještě máte? Ty by se mi líbily." „Dneska jsem je už vyprodal, ale příští týden vám je přivezu. Kolik jich chcete a kdy si pro ně přijdete?" zjišťuje obchodník z Polska.

Při čekání je čas i na diskuse

Když se u některého z obchodníků, kteří nabízejí nejen sazeničky, ale i už „hotovou" zeleninu či ovoce, vytvoří třeba jen kratší fronta, lidé nelení a dávají se hned do řeči.

„Pěkně vypadají ta rajčata. Kdoví, jak budou chutnat. Včera jsem byl v marketu, vzal jsem si ty malinké cherry, ale jíst se to nedalo. Papriky vypadají slušně, co říkáte, paní? Kobzole ale vezmu raději ty naše, z té loňské úrody. Ty nové sice taky vypadají pěkně, jsou ale třikrát dražší," povídá si postarší chlapík s ženou důchodového věku u jednoho pultíku. Paní ale zřejmě nemá náladu, tak jen přikyvuje hlavou a po chvíli se otáčí úplně.

Kousek dále debatují dvě starší ženy, které samy sazeničky nabízejí. Je slyšet, že nadávají na politiku, hlavně si stýskají, že mají nízké důchody a vláda furt vyhrožuje škrty a úsporami.

„U sebe, u sebe by měli začít. A ne brát nám z důchodu po dvou či třech stovkách." Po chvilce pak přetáčejí hovor na zdraví a počasí. Notují si společně. Když se ale přiblíží zájemce o jejich sazeničky, rychle se začínají věnovat zákazníkovi.

„Zmrzlí" letos přišli načas

Na ostravské tržnici jsem se byl podívat v pátek 11. května, kdy sluníčko pálilo ostošest, lidé chodili v kraťasech a těšili se na pěkný víkend.

Potvrdila se ale předpověď meteorologů a ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác se v sobotu, neděli i včera připomenuli prudkým poklesem teplot. Jednak kvůli lenosti a jednak kvůli tomu, že občas dám na rady moudrých, jsem tak možná zachránil část budoucí úrody. Sazeničky rajčat, paprik, celeru i salátu jsem totiž nechal doma na verandě a zasadím je, až se oteplí. A když je budu dávat do země v příštích letech, tak po letošní zkušenosti budu vědět, že vždy až po „zmrzlých".

Kolik stojí sazeničky?

*paprika (podle odrůdy) 8 až 12 korun

*celer 2 až 3 koruny

*salát 2 koruny

*rajčata 12 korun

*okurky nakládačky 15 korun

*okurky salátovky 15 korun

*libeček 15 korun

FARMÁŘSKÉ TRHY V DALŠÍCH OSTRAVSKÝCH OBVODECH

Na Porubských trzích se představí více prodejců

Pro pořádání farmářských trhů, které nabízejí čerstvé výpěstky, kvalitní potraviny a rukodělné výrobky, vyhradila porubská radnice stejně jako loni nejfrekventovanější místo v obvodu prostor pod kruhovým objezdem na Hlavní třídě. První letošní se uskuteční tuto sobotu 19. května od 7 do 12 hodin pod názvem Porubské trhy.

„Na rozdíl od loňského roku, kdy se na pořádání farmářských trhů spolupodílel soukromý organizátor, budou letos trhy plně v naší režii. Chceme dát prostor většímu počtu prodávajících. Zachováme ale podmínku, že se na trzích nesmí prodávat textil či podobné komodity. Půjde výhradně o nabídku čerstvých výpěstků a potravin," uvedl starosta Poruby Lumír Palyza. Dodal, že sortiment prodávaný na Porubských trzích se bude měnit v závislosti na ročním období, průběhu sklizně konkrétních plodin a nabídce pěstitelů a zpracovatelů.

Porubské trhy doplňují klasické trhy, které se v obvodu konají od pondělka do soboty na Nezvalově náměstí a v ulici 17. listopadu u nákupního střediska Duha.

Termíny konání Porubských trhů (konají se vždy v sobotu mezi 7. a 12. hodinou):
19. května, 9. června, 23. června, 14. července, 28. července, 4. srpna, 18. srpna, 1. září, 15. září, 6. října, 20. října

Každých čtrnáct dní jsou u Futura farmářské trhy

Pestrá nabídka tuzemské zeleniny, vína, jarních bylin, sýrů, koláčů, uzenin a ryb. U obchodního centra Futurum každých čtrnáct dní pravidelně vystavuje své zboží několik desítek farmářů a zemědělců. Mezi nejzajímavější produkty patří tradiční prvorepublikové pečivo, léčivé čaje proti stresu a depresi a směsi koření nebo domácí máslo. Pokud jsou návštěvníci nakupováním zmoženi, mohou si pro povzbuzení dát třeba farmářskou kávu nebo medovinu. Farmářské trhy se budou u Futura opakovat co čtrnáct dní vždy od 9 do 13 hodin. Takto se budou konat celkem sedmnáctkrát až do podzimu. Nejbližší termín je 26. května. „Budeme je tematicky ladit, to znamená, že lidé na trzích najdou pokaždé něco víc než běžnou nabídku," upozornil projektový manažer obchodního centra Futurum Robert Cichoň. 

Ostrava-Jih připravuje revitalizaci tržiště

Klasické farmářské trhy v nejlidnatějším ostravském obvodu Jih nemají. Přesto zde už mnoho let funguje tržiště, kde si lidé mohou koupit čerstvou zeleninu a další věci.

„Koncepce tržiště na náměstí SNP v Zábřehu je řešena nabídkou a poptávkou občanů a sortiment prodávaný na farmářských trzích nabízíme celoročně už několik let. Preferujeme zahrádkáře, kteří zde prodávají více než dvacet let a kupující je vyhledávají pro jejich kvalitu, dostupnost a celkovou spokojenost," říká mluvčí radnice Ostravy-Jihu Michael Kutty.

Zájem o místa na tržišti je podle něj mezi prodejci velký, v letních měsících musí radnice dokonce některé i odmítat nebo dělat rezervace předem. Provozní doba tržiště je v letních měsících od 6 do 18 hodin, v zimních měsících od 7 do 16 hodin. „Koncepce revitalizace tržiště se připravuje," dodal Kutty. 

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU