Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Výkony společnosti se zvýšily téměř o dvě procenta na 1,467 miliardy korun.
Slezan stejně jako další textilky loni čelil dalšímu růstu konkurence ve světě. "Vedle Číny rostly výrobní kapacity také v Indii, Vietnamu a Indonésii. I přesto, že celosvětově spotřeba textilních výrobků vzrostla, výroba v Evropě dále poklesla," uvádí ve své zprávě generální ředitel a předseda představenstva Slezanu Miroslav Halfar.
Firma proto loni obměnila sortiment, omezila méně efektivní a ztrátové výroby a nahradila je produkcí výrobků s větší přidanou hodnotou. Společnost zároveň investovala desítky milionů korun do modernizace výroby, což dnes není v tuzemských textilkách příliš obvyklé. "Nové technologie umožní zvýšit výrobu, výrazně sníží energetickou náročnost a zároveň zrychlí dodávky," řekl personální ředitel Slezanu Luděk Korč. Letos chce management šetřit a žádné další velké investice neplánuje.
Počet zaměstnanců textilky se loni zvýšil o 25 na 1746 lidí. Platy ve Slezanu jsou i přes loňské zvýšení o 1,54 procenta na 12.311 stále výrazně nižší než v okolních firmách. Průměrná mzda v Moravskoslezském kraji v roce 2006 přesáhla 18.600 korun.
Rozhodující balík 49,95 procenta akcií Slezanu kontroluje správce konkurzní podstaty společnosti Pyrr, která podíl v textilní firmě dříve vlastnila. Podle odborníků z okolí firmy by měl správce tento podíl co nejdříve prodat, aby Slezan mohl s příchodem nových investorů na severní Moravu zahájit svou restrukturalizaci.