Vítězky si své ocenění převzaly v úterý 8. září na slavnostním galavečeru ve Vile na Landeku v Ostravě-Petřkovicích. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 32 žen z oblasti podnikání a managementu v Moravskoslezském kraji.

Ilustrační foto
Waldorfská pedagogika dostane v Ostravě nové zázemí, vznikne kampus

„Letošní ročník soutěže se nesl v duchu nových podnikatelských příběhů a nezlomné víře pomoct ostatním. Tyto dámy jsou symbolem vytrvalosti, píle a odhodlání, jak svůj nápad překlopit ve fungující podnikání a stabilně růst nebo jak efektivně řídit organizaci a zajistit odpovídající úroveň poskytovaných služeb. Všechny tyto ženy si zaslouží naši pozornost a poděkování,“ popsal soutěž hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Podnikatelka

Poselstvím projektu Smart žena je pomáhat ženám orientovat se v digitálním a online světě. Vítězka Markéta Ubíková, která za touto myšlenkou stojí, o sobě říká, že je digitální koučka a lektorka digitálních dovedností.

Vítězka v kategorii Podnikatelka Markéta UbíkováZdroj: VLP / Externista

„Digitální nástroje jsou super, mohou nám hodně pomoct být efektivnější, být více vidět, vydělat více peněz nebo mít větší dopad na komunitu. Je potřeba ale myslet na to, že jsou zde i odvrácené, negativní stránky, které je potřeba vnímat a naučit se s nimi pracovat,“ doplnila vítězka kategorie Podnikatelka Markéta Ubíková. Kromě zmíněného projektu se angažuje i v neziskovém sektoru, kde se věnuje cloudovým řešením neziskových organizací v kraji.

Na druhém místě v kategorii Podnikatelka skončila v těsném závěsu za Ubíkovou Veronika Socha Kolibová, jednatelka soukromé mateřské školy Veselá opička sídlící ve Štramberku, kde využívají inovativní a alternativní výchovně vzdělávací programy. Třetí místo pak obsadila Pavlína Filipi, generální ředitelka společnosti Lázně Darkov.

Manažerka neziskovky

Titul Lady Business v kategorii Manažerka neziskovky získala Vladimíra Salvetová, ředitelka Společnosti pro ranou péči, pobočka Ostrava. Neziskovka se specializuje na poskytování rané péče pro děti se zdravotním postižením. Jejich služby neřeší primárně jen dítě, jeho postižení a překonávání hendikepu, ale zaměřuje se na celý systém kolem dítěte a jeho rodiny.

„Tato práce mi dává veliký smysl. Sama jsem matkou tří dětí a vím, jak je důležité, aby se děti vyvíjely v podnětném prostředí a měly zázemí ve své rodině. To, jak raná péče funguje napomáhá tomu, aby rodiče svoji roli zvládli,“ dodala Lady Business v kategorii Manažerka neziskovky Vladimíra Salvetová.

Vítězka v kategorii Manažerka neziskovky Vladimíra SalvetováZdroj: VLP / Externista

Druhé místo obsadila Andrea Hájková, zakladatelka spolku Čmeláček, který poskytuje pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením a pro jejich rodiny trvalou podporu a pomoc ve formě denního stacionáře a různorodých aktivit klubové činnosti. Třetí místo patří Zdeňce Hyvnarové, zakladatelce a aktivní člence OVAHELPu – Centru pomoci onkologickým pacientům.

„Vítězky letošního ročníku čeká titul Lady Business Moravskoslezského kraje v příslušné kategorii a také stotisícová výhra, kterou zužitkují nejen pro sebe, ale část věnují i na dobročinné účely. Pro všechny přihlášené dámy jsme ještě před vyhodnocením soutěže přichystali koučovací dopoledne, kde měly možnost se spolu seznámit a vzájemně si nasdílet svůj příběh.“ prozradil Tomáš Kolárik, ředitel pořádající společnosti Moravskoslezské Investice a Development, a.s.

Ilustrační foto.
Dny rodin se v září pokusí nalézt v kraji nové pěstouny

„Manažerky z neziskové oblasti ukázaly, že služby a aktivity, které poskytují pro jednotlivce i společnost, jsou kvalitní a takřka nepostradatelné. Věřím, že všechny dámy budou ve své práci pokračovat i nadále,“ dodal v závěru Jan Krkoška, náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj.