Jak dnes zaznělo na konferenci Investment & Business Forum 2014 (IFO) v Ostravě, kraj potřebuje podpořit nejen investice, ale i export místních firem.

Z informací, o kterých hovořili na konferenci IFO představitelé CzechInvestu, vyplynulo, že by v našem kraji mohly být zvýhodněny tři průmyslové zóny. Staly by se tak pro investory atraktivnější. „Institut Zvýhodněných průmyslových zón obsahuje návrh zákona o investičních pobídkách, který čeká na projednání v parlamentu. O tom, která zóna konkrétně bude v tomto režimu, by měla na základě návrhu ministerstva průmyslu a obchodu a CzechInvestu rozhodovat Vláda ČR svým usnesením," uvedla mluvčí agentury CzechInvest Petra Menclová s tím, že by se to mohlo v kraji týkat až tří průmyslových zón.

Obecně by se podle ní mohl tento režim týkat především zón, do kterých už stát ainvestoval své prostředky, a které nejsou z větší části obsazeny. Tento krok by měl motivovat příchod dalších investorů do kraje, jejichž počet začal po letech znovu stoupat. Zatímco za celý minulý rok nedosáhl objem investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest v Moravskoslezském kraji ani deseti miliard korun, jen v prvních pololetí letošního roku to už bylo téměř třináct miliard korun, což je druhý nejvyšší objem investic v zemi po Ústeckém kraji.