Na chladivé osvěžení tady chodí nejen lidé, ale i jejich čtyřnozí miláčci. Mají tady pro ně Psí zmrzlinu. Za třicet korun.

„Je to takový menší puk složený z jablečné a banánové dřeně. Pejsky osvěží, byť jejich první dojmy jsou rozpačité. Musí si na ni zvykat,“ poznamenává vedoucí Marek Žyla. Inspiraci si prý přivezl z Polska. Než novinku zavedl v Třinci, předcházely tomu konzultace se zvěrolékaři i samotnými pejskaři. Zmrzlina nesmí obsahovat alergeny či cukry.

Nehoda v Sedlištích - neznámý pachatel zranil posádku a ujel.
Silniční pirát na Frýdecko-Místecku. Zranil posádku v protisměru a ujel

Hitem z Kopečkové je pak alkoholová zmrzlina, šoféři se však podle něj nemusí bát. „A to mi s alkoholem často ujede ruka, na prosecovou nebo vaječňák padne celá flaška, do whiskové dávám dvanáctiletou Glenfiddich. Musí tam být ten alkohol znát!“ tvrdí Matek Žyla vyrábějící momentálně variantu punčovou, ve které jsou i důkladně marinované hrozinky.

Od zmrzlinářů z Kopečkové se vracejí lidé také s termoboxy, a to nejen s kopečky zmrzliny. Servíruje se zde i nakuková bonboniéra čili Nanukiéra. „Čokoláda, kinder, jahoda se šlehačkou, malina, skořice, lískový ořech, tvaroh, arašídy, mango, mák, slaný karamel, kokos…“ popisuje Žyla dvanáct příchutí jako u klasické kolekce sladkostí.

Nehoda na nájezdu na dálnici D48 v obci Rychaltice na Frýdecko-Místecku, 11. července 2023.
FOTO: Tři promile za volantem. Řidička na Frýdecko-Místecku bourala u dálnice

Nanuky jsou také tím, co vyrábějí na lyžbickém sídlišti v zimě. Zájem o jejich podnik v jedné z budek na jednosměrce pod paneláky je takový, že provozovatel nevylučuje v budoucnu přestěhování někam jinam do větších prostor.