„Hospoda zůstávala skutečně celou dobu od soboty 14. března až do pondělka 11. května mimo provoz. Nepřidali jsme se ani k těm, co prodávaly přes okno. Máme zahrádku, hosté by nám tady mohli postávat nebo posedávat a my neměli zapotřebí se pak dohadovat s nimi nebo se strážníky,“ mínili provozovatelé podniku U Taty. 

Ten byl zřízen mezi Porubou a Pustkovcem v zástavbě s poněkud vesnickým rázem… ale klientela si ho našla především ze sídliště. „Když zbourali starou hospodu a stavěli novou, bylo to stejné jako teď. Taky jsme sedávali pod přístřeškem,“ říkali štamgasti.

Někteří ostatně nepotřebovali ani sociální sítě, aby se o znovutevření Taty doslechli.

„Bohuš přišel taky, kdoví, jak se to dozvěděl. Prostě dorazil, a jako obvykle: Malé pivo a fernet!“ usmívali se Jana s Davidem.

Žádnou radost jim samozřejmě nepřineslo nucené uzavření podniku, ztráty by mohly šplhat ke stotisícové hranici. Oproti jiným – provozujícím živnosti v pronajatém – na tom byli lépe, jelikož podnikají ve svém objektu. 

„Hodně nám pomohlo město i stát s kompenzačními bonusy. I díky tomu jsme tady udrželi obě stálé servírky,“ konstatoval David. Jana k tomu upřesnila, že v mezičase poopravili výčep a aktuálně začali shánět také brigádnice na zahrádku. „Ještě se narobíme, čeká nás léto. Holky na place si budou mazat nohy, kolik s pivama nalítají…“ tvrdila.

Už první den provozu dal jejím slovům docela zapravdu. Otevírali hodinu po poledni a zejména okolo páté, šesté měli prakticky plno (zavíračku stanovili na půl desátou večer). Včera to bylo vzhledem k chladnu o něco horší. „Kdyby bylo lepší počasí, měli bychom po starostech. Ale není kam spěchat, sezona začíná,“ uzavřeli Jana s Davidem.