Hospody s historií

„Existují doklady s datem výstavby v roce 1769. Tedy šest let po objevu prvního ostravského uhlí a tři roky před zahájením zdejší těžby uhlí. Hostinec stál u stezky z Věličky do Vídně, kudy jezdily koňské povozy, nabízel formanům ubytování, ustájení, jídlo a pití. Můj prapraděda ho koupil za 6000 zlatých v roce 1881 v dražbě," popisoval provozovatel Jaroslav Křibek.

Ani znárodnění a vláda komunistů rodinnou tradici nepřerušily. „Táta tu dělal vedoucího, maminka číšnici. Byť pod podnikem RaJ Ostrava-Jih," podotkl Křibek s tím, že Zlatý lev – jak se mu běžně říká – byl vyhlášeným podnikem studentů VŠB a hráčů mariáše a taroků. Jako jeden z mála v 80. letech v Ostravě nabízel čepovaný Gambrinus.

„Teď máme na čepu Ostravar, hned několik včetně speciálů. Před čtvrt rokem jsme vzali do vlastní režie kuchyni, která byla spoustu let v pronájmu. Hosté mají v oblibě bramborové placky v různých variantách, svíčkovou, pečená žebra. A také nakládané tvarůžky a tvarůžkovou pomazánku. Vše podle vlastních domácích receptů," líčil Křibek s tím, že Zlatý lev sází kromě dobrého piva a poctivého jídla také na atmosféru staré hospody v domě s klenbovými stropy.

K posezení u výčepu (kde nechybí kulečník), restaurace a salonku zde přibyla nekuřácká místnost a venkovní letní zahrada. Nabídku se snaží provozovatel obohatit nárazovými akcemi typu karaoke či country show. „V říjnu máme řízkové hody a v listopadu zvěřinové. Jednou do měsíce se u nás také konají turnaje v mariáši," doplnil Křibek předpokládající, že po něm převezme hostinec syn Lukáš.

Chodíval zde i Petr Bezruč Křibského prastrýcem (bratrem jeho babičky Adély) byl výtvarník a akademický malíř Valentýn Držkovič, jenž měl ve dvoře restaurace ateliér a v lokále sám kolikrát i maloval. Mezi kamarády Držkoviče patřil Petr Bezruč, jenž chodil do Zlatého lva na pivo a dokonce na něj sepsal v roce 1932 ódu:

Před tebum Svinov, Polom vzad,
nalevo v Pustkovec vyhybka:
na hučnici (cestě) krčma jak hrad
putniče, tam staviš rad
na Kališek do pana Křibka.

Restaurace U Zlatého lva• od pondělí do čtvrtku a pak v neděli je otevřeno od 10 do 22.30 hodin
• v pátek a sobotu je otevřeno od 10 do 23 hodin
• čepované pivo Ostravar 10° (23 Kč), Ostravar 12° (25 Kč), Ruby 13° (26 Kč) a Mustang 11° (26 Kč)
• tvarůžkové speciality (100 g nebo 3 syrečky) od 49 do 53 Kč
• pochoutky z bramborového těsta (placek s hermelínem, placek s balkánským sýrem, tvarůžky se slaninou v bramboráku, slezské medailonky z vepřové panenky v bramboráku, kuřecí či vepřový Ondráš, masové nudličky s restovanou zeleninou) od 95 do 135 Kč
• ke speciální nabídce patří pečená vepřová žebra (400 g) za 135 Kč či svíčková na smetaně s domácím karlovarským a houskovým knedlíkem za 125 Kč