Ve srovnání s loňským březnem je ale v evidenci o 1804 uchazečů více," uvedla ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě Yvona Jungová.

I když počet nabízených volných pracovních míst podle ní postupně roste, je jich pořád málo. „Uchazeči a zájemci o zaměstnání jich měli v závěru letošního března k dispozici celkem jen 1258, i když meziměsíčně došlo k nárůstu o 316 míst. Z povolání, u nichž zaměstnavatelům postačuje základní vzdělání, bylo v naší databázi nejvíce volných pracovních míst pro uklízeče, pracovníky ostrahy a bezpečnostních agentur, dělníky v oblasti výstavby budov," upřesnila Yvona Jungová.

Z profesí vyžadujících střední odborné vzdělání s výučním listem byla poptávka nejvíce po svářečích, operátorech telefonních panelů, zednících, technicích a nástrojařích. Pro osoby s úplným středním odborným vzděláním s maturitou bylo nejvíce volných pracovních míst pro řídící pracovníky v dopravě a logistice, obchodní zástupce, finanční a investiční poradce, pracovníky v zákaznických kontaktních centrech, techniky a administrativní pracovníky.

„Počet nabízených volných pracovních míst pro vysokoškoláky je stále neuspokojivý, největší poptávka je převážně jen po lékařích, technicích a programátorech počítačových aplikací," dodalka ředitelka krajské pobočky úřadu práce.