Je to vzkaz řidičům: "TU nech auto a nasedni na autoBUS, a odlehčíš tak přeplněným parkovištím v nejvytíženějších horských střediscích. TU-BUSy umožní návštěvníkům Beskyd a Jeseníků pohodlný přesun ze záchytného parkoviště, na kterém o svátcích nedochází ke kolapsům, na nejoblíbenější místa moravskoslezských hor.

Křivky v Karlově Studánce vysedávají na křižovatce přímo mezi auty. Květen 2021.
V Karlově Studánce nalétávají ptáci křivky mezi auta. Potřebují to, jako sůl

V Jeseníkách bude TU-BUS přepravovat turisty a výletníky mezi Karlovem a Ovčárnou. V Beskydech budou TU-BUSy jezdit na trasách Malenovice - Ostravice, Sepetná - Staré Hamry, Stýskalonka. Autobus zajistí spojení Ostravice se Sepetnou každou hodinu, ve dvouhodinovém intervalu bude jezdit mezi Malenovicemi a Ostravicí. Dvakrát za den pojede z Ostravice až na Staré Hamry.

Beskydský "TU-bus" - shuttle bus pod Lysou horou v létě:

„Po úspěšném provozování shuttle busů o letních prázdninách se podařilo, ve spolupráci s dopravní společností a se starosty obcí, rozšířit provoz TU-BUSů i na vánoční období. Návštěvníci hor v Moravskoslezském kraji tak mají možnost odstavit své auto na některém ze záchytných parkovišť, nasednout na autobus a v klidu se nechat dopravit až na start běžkařské či lyžařské trasy. Využití shuttle busů je navíc ohleduplnější k přírodě. Nejeden řidič ocení i další bonus, vyhne se nervy drásajícímu hledání parkovacího místa v turisticky hojně navštěvovaných lokalitách,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Podmínky pro běžkaře se ve stopách kolem Skřítku zhoršily, ale pořád to ještě  docela ujde.
OBRAZEM: Běžkování na Skřítku v Jeseníkách? "Jde to, ale dře to"

„Shuttle busy v Beskydech a Jeseníkách jsou v zimě ideální zejména pro cesty běžkařů, kteří mohou využít spojení mezi jednotlivými výchozími body běžkařských tras, ale i pro cestovatele mířící za zimní turistickou. Jsem rád, že se osvědčily a přispějí k pohodlí návštěvníků i ohleduplnému chování k přírodě,“ dodal Petr Koudela, jednatel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism.

"Ideální je dojet vlakem na Ostravici nebo zaparkovat na některém ze záchytných parkovišť a pokračovat TU-BUSem. Na trase mezi Ostravicí a Sepetnou zaplatí cestující TU-BUSů 15 korun, mezi Ostravicí a Malenovicemi či Stýskalonkou bude jízdenka stát 30 korun. V Jeseníkách se zájemci přepraví za 40 korun,“ řekl Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava.

Upřesnil, že na lince v Jeseníkách platí důchodcovské a studentské slevy, na linkách v Beskydech nikoliv.