Děti se po týdnech online výuky těšily na kamarády i na své učitelky, které teď kromě vzdělávání důsledně dbají i na hygienická opatření spojená s rozvolňováním opatření proti šíření koronaviru.

Kromě plnohodnotné výuky chystá Montessori Ostrava také letní program. Od 20. července proběhne příměstský tábor nejen pro žáky školy. Děti navštíví zajímavá místa Moravy a Slezska a užijí si celotáborovu hru.

„Na programu je výlet na Bílou, Ráj dřevěných soch v Ostravici nebo štramberská nej jako jsou Trúba nebo jeskyně Šipka. V dalších dnech pak malé táborníky čeká podvodní svět a archeoskanzen ve Velehradě a tábor vyvrcholí výstupem na haldu Ema a návštěvou ostravské ZOO, ve které bude ukrytý ztracený poklad”, vysvětluje ředitelka školy Tereza Krčíková.

Během letních prázdnin se vedení školy také rozhodlo vyjít vstříc rodičům a nabízí tvůrčí program ve školní družině v duchu Montessori pedagogiky. Žáci, které škola baví nebo se po týdnech domácí přípravy chtějí zdokonalit v učivu, mohou využít nabídky individuální výuky v maximálně tříčlenných skupinkách.