V roce 2013 bylo za zdaňovací období roku 2012 podáno na Finančním úřadě pro Moravskoslezský kraj 194 tisíc přiznání k DPFO, což přestavovalo o 17 tisíc přiznání více, než bylo podáno v roce 2012 za zdaňovací období roku 2011.

„Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj předpokládá, že také v roce 2014 bude pokračovat trend mírného růstu počtu podaných přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Většina fyzických osob podává daňové přiznání v neprodloužené lhůtě. Letos bylo zatím k 25. únoru na Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj podáno 23 tisíc přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2013. Většina fyzických osob podání přiznání odkládá na druhou polovinu března," uvedla mluvčí úřadu Petra Homolová.

Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob letos končí v úterý 1. dubna. Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj a všechna jeho územní pracoviště budou od 24. března do 1. dubna otevřeny v pracovních dnech od osmi do osmnácti hodin. V sobotu 29. března pak budou od osmi do dvanácti hodin přebírat daňová přiznání v Moravskoslezském kraji všechna ostravská pracoviště finančního úřadu a územní pracoviště v Bruntále, ve Frýdku-Místku, v Karviné, v Novém Jičíně a Opavě.

Některá územní pracoviště Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj budou v průběhu března vybírat daňová přiznání od veřejnosti i ve vybraných obcích. Seznam obcí, termíny i přesné adresy míst, kde budou úředníci rozdávat tiskopisy, přebírat vyplněná daňová přiznání a poskytovat konzultace jsou zveřejněny na www.financnisprava.cz. Informace jsou k dispozici na všech územních pracovištích finančního úřadu.