Počátky ostravského centra spadají do roku 2012, kdy tým sedmi inženýrů pracoval na prestižní zakázce pro automobilku Bentley.

„Kvalita týmu a dosažené výsledky přesvědčily i další zákazníky, například českou Škodu auto nebo německý Volkswagen. V současnosti je toto centrum mimořádným vývojovým a konstrukčním pracovištěm s globálním dosahem. A právě díky rozšíření centra se otevírá zcela mimořádná příležitost pro skvělé talenty z řad mechaniků, optiků a elektronických inženýrů,“ uvedl včera v Ostravě Todd C. Morgan, viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems.

Společnost včera poprvé oficiálně v České republice představila novou, jí vyvinutou a patentem chráněnou technologii Surface LED světel, která kombinuje jemný vzhled organických světelných diod (OLED) s výkonností a flexibilitou klasických LED.

Jak zástupci společnosti Varroc vysvětlili, díky této inovaci dokáže firma efektivně vyrábět světlomety a svítilny s osobitým designem a dát jim i další specifické funkce. Todd C. Morgan včera také poznamenal, že univerzitní prostředí Ostravy je ideální pro úzkou spolupráci se zdejšími univerzitami.

„Otevírá se zde zcela mimořádná příležitost skvělé kariéry pro talenty z řad mechaniků, optiků a elektronických inženýrů,“ dodal Todd C. Morgan.

K tématuVarroc Lighting Systems patří mezi světovou špičku ve vývoji, výrobě a distribuci vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl. Společnost celosvětově zaměstnává 13 tisíc lidí, v ČR pracuje 2,8 tisíce z nich. V naší republice společnost působí v Novém Jičíně, Rychvaldu a v Ostravě.