„Těší nás, že odborná komise ocenila náš projekt, čímž zároveň ocenila i naše dlouhodobé úsilí o snižování emisí a rozvoj účinných systémů centrálního zásobování teplem. Teplárenství prochází složitým obdobím a my investujeme miliardy do ekologizace a modernizace. Je dobře, že to Teplárenské sdružení veřejnosti touto formou připomíná,“ uvedl Reda Rahma, ředitel skupiny Veolia Energie v ČR.

Rekonstrukci parovodů na horkovod v Přerově Veolia zahájila v roce 2018 a dokončila v roce 2021. Během 6 etap rekonstrukce bylo zrušeno 12 300 m parovodů, které byly nahrazeny 11 890 m nových horkovodních rozvodů v předizolovaném provedení. Zároveň rekonstrukcí prošlo 18 předávacích stanic.

Muž z Frýdku-Místku má na svědomí několik vloupaček na Ostravsku.
I přes vyslovený zákaz pobytu v Ostravě v krajském městě vykrádal dál

V souběhu s novými horkovodními potrubími byly do společného výkopu uloženy optické a metalické distribuční rozvody pro sběr dat z měřičů tepla a připojených předávacích stanic. Přínosem projektu je celková roční úspora více než 22 000 GJ tepla oproti výchozímu stavu. Tato úspora tepla má dopad na snížení spotřeby paliva v centrálním zdroji tepla Teplárně Přerov, což přináší snížení emisí CO2 o zhruba 2 000 tun ročně.

Svářeč 4-1800Svářeč 4-1800Zdroj: Veolia

Jubilejní dvacáté vyhlášení výsledků Projektů roku v soustavách zásobování teplem a chladem proběhlo při slavnostním večeru Dnů teplárenství a energetiky v Olomouci. Do užší nominace bylo ve 4 kategoriích vybráno celkem 17 nejzajímavějších loňských projektů. Ceny vítězným projektům předal předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR Mirek Topolánek.

Mirai a Ewa Farna
David Stypka, Ewa Farna a Mirai, Moravskoslezský kraj opanoval hudební ceny

Záměrem vyhodnocení nejlepších projektů je ocenit úspěšné realizace v oblasti dálkového vytápění a chlazení, které přispívají k rozvoji a modernizaci účinných, ekonomických a k životnímu prostředí šetrných systémů zásobování teplem a k efektivnímu zajištění tepelné pohody bytů i energetických potřeb služeb a průmyslu. Od roku 2001 získalo prestižní ocenění Projekt roku již 73 teplárenských projektů. Veolia Energie ČR získala v soutěži nejvíce ocenění.

Skupina Veolia Energie ČR je dodavatelem tepla, chladu, elektřiny a průmyslových utilit pro 570 tisíc domácností a 500 průmyslových klientů. Energetické služby poskytuje také objektům z obecní i terciární sféry ve více než 30 městech a obcích České republiky.