„Všechny tři děti byly schopny normálně přijímat mateřské mléko, nepotřebovaly sondu, všechny si udržely tělesnou teplotu, a tak už nebyl důvod, abychom je museli mít ještě tady u nás v nemocnici,“ popsala zdravotní stav trojčat primářka Oddělení neonatologie FNO Hana Wiedermannová.

Podívejte se na video trojčátek Anny, Zuzany a Miroslava, která opustily nemocnici a mohla odjet domů

Zdroj: Youtube

Šťastní rodiče z Jablunkova, kteří už mají doma dvě dcery věří, že do FN Ostrava budou jezdit jen na pravidelné kontroly. Maminka trojčat Michaela Kropová pracuje jako zdravotní sestra. I proto při odchodu z fakultní nemocnice ocenila péči Oddělení neonatologie.

Jedna z parkovacích zón v centru Ostravy, kde bylo v rámci koronavirových opatření dočasně volné parkování. Od úterý 28. dubna 2020 zde mohou parkovat opět výhradně držitelé karet R a A.
Volné parkování v Ostravě skončilo. Opět platí zóny, závory půjdou dolů

„Vím, že jste mi děti doslova vypiplali. Teď mají dvojnásobnou váhu než při narození a celkově jsou moc šikovné. Smekám před ošetřovatelským týmem, před sestřičkami, před lékaři. Byli jste supr, moc děkuji,“ řekla při loučení.

Zatímco maminka za dětmi do nemocnice pravidelně dojížděla, otec je znal jen z fotografií. „ I když mě manželka o jejich vývoji pravidelně informovala, až teď, když je vidím naživo, přiznávám, že jsem dojatý,“ uvedl Miroslav Krop.

OLÍK ze Sedlnice, pruhovaná trička jsou symbolem sbírky na jeho léčbu.
Změna! Maxíkovi, Olíkovi i Adámkovi zaplatí drahé léky pojišťovny, říká Babiš

Do ostravské fakultní nemocnice teď budou Kropovi s trojčaty jezdit ještě dva roky na kontroly do poradny pro předčasně narozené děti. Za posledních pět let jsou to osmá trojčata, narozená ve FNO. Jako vzpomínku na místo svého narození dostaly děti od vedení nemocnice pamětní medaili.

Pivní slavnosti pivovaru Ostravar.
Dvacáté Slavnosti Ostravaru nebudou. Celý program proběhne za rok