Informovala o tom mluvčí strojírenských Vítkovic Eva Kijonková.

Jak dále uvedla, Skupina Vítkovice Machinery Group (VMG), personálně posiluje. Do léta ji podle mluvčí Kijonkové doplní několik manažerů se zkušenostmi z mezinárodního obchodu a specialistů na řízení podle mezinárodních standardů.

„Bankám jsme oficiálně představili naše záměry pro tento rok, ve kterých hraje klíčovou roli i personální posílení týmu TOP 10 a nové definování kompetencí mezi Vítkovicemi a jejich dceřinými firmami, za které Vítkovice nově převezmou zodpovědnost vůči bankovnímu klubu. To znamená, že část stávajících klíčových lidí posílí dceřiné firmy a rovněž do mateřské společnosti přibudou vedle pana Witasska ještě další posily," uvedl hlavní vlastník skupiny VMG Jan Světlík.

Pro nově příchozího Libora Witasska nebude skupina vytvářet speciální manažerskou pozici. Nositel řady českých i mezinárodních profesních ocenění získá pozici generálního ředitele společnosti Vítkovice.

To podle mluvčí Evy Kijonkové znamená, že bude nejbližším spolupracovníkem majitele Jana Světlíka, který je a nadále bude předsedou představenstva společnosti, stejně jako dalších představenstev ve skupině a předsedou dozorčí rady, tedy nejvyšším šéfem, zastřešující společnosti Vítkovice Holding.

„Funkce generálního ředitele nově, a to zcela záměrně, nebude spojena s vlastnictvím akcií, tedy se mnou, aby nedocházelo k útokům na vnitřní chod Vítkovic, když jde primárně o neustálé spory vyvolávané KKCG a Davidem Beranem vůči akcionářské struktuře Světlík, Šiler, Juřík," upřesnil Jan Světlík.