„Plnička funguje na obou stranách komunikace z jednoho zdroje plynu, denně obslouží v obou směrech v součtu až tisíc osobních aut při rychlosti plnění 350 metrů krychlových za hodinu," vysvětlil obchodní ředitel VMG Jiří Skuhra.

Pro Českou republiku je podle něj významné, že se CNG technologie z Vítkovic staly nejen službou domácím řidičům, ale také vývozním zbožím. VMG jsou tak podle Jiřího Skuhry momentálně jediným výrobcem na světě, který umí vyrobit takzvaný virtuální plynovod na 5,2 tisíce metrů krychlových stlačeného zemního plynu, což odpovídá energetickému zdroji o kapacitě 55 megawatthodin energie ve formě zemního plynu. Vítkovická skupina navíc umí vyrobit také mobilní plnicí stanice booster, které se zásobují ze svazků ocelových láhví s CNG. Ocelové láhve z VMG jsou podle mluvčí společnosti Evy Kijonkové zatím ty největší na světě.

„O vodním objemu 260 litrů je zpětným protlačováním z jednoho kusu oceli nikdo jiný než Vítkovice Machinery Group dělat neumí. Jsme v tom o krok napřed před světem, láhve vyrábíme na lince, která je výsledkem vlastního výzkumu a vývoje," doplnil rozhodující vlastník skupiny Vítkovice Machinery Group Jan Světlík.

Nově otevřené plničky, které jsou podle strategické dohody umístěny v síti čerpadel Benzina, proto podle něj přitáhly i blízkovýchodní diplomaty a průmyslníky a zástupce ruského energetického byznysu. „Ve Spojených arabských emirátech jsme prodali naše technologie v hodnotě už asi čtvrt miliardy korun, další směřují na další trhy na Arabském poloostrově a také v Jižní Americe, v Indonésii a Rusku," komentoval obchodní ředitel strojírenských Vítkovic Jiří Skuhra.