Řízením firmy byl pověřen dosavadní člen představenstva Vlastimír Kontrik (53), které zároveň povýšil na předsedu představenstva. Vystřídal Vlastislava Sznapku, který vedl firmu přibližně čtyři roky, odešel po vzájemné dohodě a rezignoval na funkci ředitele i předsedy představenstva, řekl dnes ČTK mluvčí skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu Jaroslav Jurča.

Novým šéfem dozorčí rady se stal dosavadní generální ředitel ČEZ Správa majetku a také člen dozorčí rady EVi Ivan Lapin (42). Ve funkci nahradil Františka Řeřuchu (54), jenž odešel na pozici ředitele společnosti ČEZ Romania v Bukurešti. Uvolněné místo člena dozorčí rady obsadil generální ředitel Severomoravské energetiky Alexandr Pacek (50).

Nový člen je také v představenstvu EVi, stal se jím provozně-technický ředitel firmy Zdeněk Konečný (53). Představenstvo EVi je tříčlenné, Kromě Kontrika a Konečného je v něm Dušan Timko.

Dozorčí rada EVi má šest členů. Vedle Ivana Lapina a Alexandra Placka je v něm Jan Skipala, Tomáš Dzik, a za zaměstnance zvolení Vít Ehler a Jaroslav Dudek.

A.s. Energetika Vítkovice se zabývá výrobou a distribucí elektřiny, tepla a dalších druhů energií pro průmyslové odběratele a provozováním energetických hospodářství. Jako jediná společnost ve skupině ČEZ se zaměřuje také na obchodování se zemním plynem. Za rok 2006 dosáhla čistého zisku 107 milionů Kč. V letošním roce se připravuje její začlenění do Skupiny ČEZ.