Podle mluvčí Evy Kijonkové dává tato linka firmě náskok před konkurencí. „První kontrakty na několik tisíc lahví měsíčně jsou už uzavřeny. Lahve putují do mnoha světových destinací. Jednáme také se světovými automobilkami o společném byznysu. Intenzivní jednání pokračují především s automobilkami Opel a Fiat,“ uvedl generální ředitel Vítkovice Cylinders Jaromír Šiler.

Vstup do motoristického světa podle něj ale bude ještě daleko razantnější. „Díky vstupu naší firmy do byznysu CNG (zemní plyn) padlo v rámci společnosti rozhodnutí vybudovat vlastní síť plnicích stanic po celé České republice.

„Na trh vstoupíme s novou značkou CNG vitall a nabídneme zemní plyn jako levné, ekologické palivo i motoristické veřejnosti. Pod tuto značku už nyní patří produkce plnicích stanic, komponentů pro přestavby vozidel a komplexní řešení firemní či městské dopravy a jejího přechodu na CNG,“ upřesnil Šiler.

První tři stanice už stojí v Ostravě, Jeseníku a polském Sosnovci. Další stanice se staví na jedné z nejfrekvento­vanějších ostravských dopravních spojnic. Nové čerpací stanice CNG vitall vybudované vítkovickou skupinou by měly stát na strategických dopravních tepnách a ve městech do roku 2020. „Nechtěli jsme pominout nejsilnější hráče na trhu, takže jednáme o kooperaci v rámci sítě značek OMV, Shell, Benzina, a oslovili jsme i další.

Předpokládáme, že o strategickém partnerovi pro CNG byznys bude jasno do konce roku,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík.