„Nabízíme volná místa v mateřských školách po celém městě, aby rodiče s dětmi nemuseli cestovat daleko. Větší děti ve střediscích volného času a Domě dětí a mládeže v Porubě odborníci zabaví, ale proberou s nimi také školní látku. Rozšířili jsme cílové skupiny, pro které je nabídka určena. Mohou to být řidiči MHD, ale také pradlenky, kuchařky a podobně. Možnost umístit dítě do městem nabízených kapacit jsme rozšířili i na základě telefonátů rodičů, kteří o místa projevili zájem,“ uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová s tím, že cílem je umožnit těmto lidem vykonávat práci, která souvisí s prevencí šíření nového koronaviru a léčbou osob, které onemocněly chorobou Covid – 19.

Odběrové místo v areálu Městské nemocnice Ostrava, březen 2020.
Počet nakažených koronavirem v kraji byl v pátek ráno 206

Dětské skupiny mají maximálně 15 dětí, většinou se ale jedná o skupinky menší. V provozu jsou od pondělí do pátku od sedmi do sedmnácti hodin. Zájemci o tuto službu se ještě mohou hlásit, kapacita není naplněna.

„Byli jsme připraveni otevírací dobu v zařízeních města prodloužit, ale zatím o ni rodiče neprojevili zájem. Nabídka tady ale stále je. Jsme připraveni reagovat na případnou změnu v jejich potřebách,“ doplnila náměstkyně A. Hoffmannová.

Primátor Michal Pobucký vyzývá veřejnost k nošení roušek.
Primátor Frýdku-Místku: Celému kraji pomohlo, že jsme byli vždy o krok napřed

Kapacita středisek volného času a Domu dětí a mládeže v Porubě je 375 míst pro děti ve věku od šesti do deseti let. Další desítky míst nabízejí otevřené mateřské školky. Jejich přehled je uveden na webu města v aktualitách: https://bit.ly/2Ukquj9.

Všechny prostory vybavilo město dezinfekcí a ochrannými rouškami, aby děti pobývaly v opravdu bezpečném prostředí.

Online reportáž