„Podnik má dlouhodobé problémy, které se bohužel panu řediteli Špokovi nedařilo řešit tak rychle, jak bychom potřebovali, i když zde udělal obrovské množství práce. Chceme VOP postavit na nohy, proto se nebudeme bát potřebných opatření, přestože právě ta personální nejsou vždy příjemná," uvedla k situaci podniku na Novojičínsku Jana Černochová.

Ilustrační foto.
Další údajný lékař na misi OSN. Ženu z Novojičínska připravil o tisíce korun

Podnik není v jednoduché hospodářské situaci a je potřeba, aby do jeho čela přišel někdo s novými nápady. Je potřeba podnik stabilizovat ekonomicky i personálně, aby byl připraven na výrobu BVP a na další strategické projekty. Cílem není maximální zisk, ale efektivní podnik pro zajištění obranyschopnosti ČR,” dodala ministryně obrany. 

Řízením podniku bude dočasně pověřen technický ředitel VOP CZ Martin Šturala, který zároveň působí jako člen dozorčí rady státního podniku. Po dobu výběru nového ředitele bude zajišťovat podporu vedení podniku další člen dozorčí rady Daniel Ťok.

Vánoční strom deníku.
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Novojičínska

Na uvolněný post bude vedení ministerstva obrany urychleně hledat nového ředitele. Státní podnik VOP CZ (bývalý Vojenský opravárenský podnik) sídlí v Šenově u Nového Jičína a zabývá se například opravami vojenské techniky či strojírenskou výrobou pro armádu i civilní sektor. Podnik zaměstnává více než 600 zaměstnanců.