O to, aby se nikde nestála dlouhá fronta a pivo bylo vždy skvěle načepované, se bude starat více než 300 výčepních u 300 výčepních kohoutů rozmístěných po celém areálu Dolní oblasti Vítkovice. Na osmnácti místech ve festivalovém areálu se bude čepovat tankový Radegast.

„Pro tyto výčepy je připraveno sedm cisteren o celkovém objemu 80 tisíc piv a také 40 tanků, každý o objemu 1000 piv. O rozsahu akce svědčí i to, že je na akci použito celkem 2500 metrů pivních hadic. Pro pohodlí návštěvníků postavil Radegast 23 stanů o celkové ploše 3,5 tisíce čtverečních metrů,“ přibližuje ještě Kaňák pár údajů v řeči čísel.

Aby byl i letos čepovaný Radegast na Colours stejně vynikající jako v letech minulých, prošli vybraní výčepní detailním školením.

„Učili se, jak správně čepovat, proč nerozčepovávat piva s předstihem, jak dosáhnout husté krémovité pěny, jak načepovat správnou míru nebo co dělat, když pivo příliš pění,“ dodal Ivo Kaňák.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Téma Colours of Ostrava 2018 i s rozhovorem se Zlatou Holušovou najdete v aktuálním vydání Ostravského týdeníku, který je pravidelnou součástí úterního tištěného vydání Moravskoslezského deníku a od středy pak samostatně v prodeji na stáncích s vloženým TV Magazínem - více zde.

K TÉMATU

RADEGAST A COLOURS OF OSTRAVA

*Radegast je na festivalu šestý rok po sobě, nepřetržitě od roku 2013.

*Pivo se bude letos čepovat z 300 výčepních kohoutů, 7 velkých cisteren a 40 tanků. Na 18 místech bude tankové pivo a v celém areálu bude k dispozici 23 pivních stanů.

*Pivo bude čepovat na 300 vyškolených výčepních a 50 zaměstnanců bude pracovat v zázemí a servisu.

*Stále se soustřeďujeme na zlepšování kvality pivního servisu. Spolu s pořadatelem festivalu budeme po celou dobu festivalu realizovat „mystery shopping“, kde budou kontroloři kontrolovat průběžně všechny výčepy a sledovat, zda výčepní čepují pivo správně. Radegast je jediná pivní značka, která na festivalech takto systematickou kontrolu provádí.

*V tradiční hospodě Radegast pub si návštěvníci i letos vychutnají tankové pivo Radegast, načepované do skla našimi mistry výčepními.

*Lidé si budou moci opět vyzkoušet Školu čepování, kde je zkušení nošovičtí sládci a mistři výčepní naučí, jak si nošovické pivo správně načepovat (v roce 2017 ji absolvovalo přes 1 000 lidí)