Společnost Tieto Czech se proto ve svých vzdělávacích aktivitách nově zaměřila na teprve jedenáctileté žáky základních škol a víceletých gymnázií.Jeden z projektů se zaměřuje na budoucnost a potenciál profesí v horizontu patnácti let. Projekt nazvaný Budoucnost práce proto cílí na jedenáctileté školáky, kteří se věnují všeobecnému studiu.

„Už dnes můžeme sledovat, že některá zaměstnání podléhají automatizaci a robotizaci. V budoucnu tak budou mít největší potenciál profese, které kombinují matematické myšlení se sociální inteligencí, empatií a tvořivostí. Právě tyto vlastnosti se totiž nejobtížněji nahrazují automatickými roboty,“ vysvětlil ředitel Tieto Czech Petr Lukasík.

Jak dodal, projekt není pojímán tak, že by dětem určoval, které profese budou mít smysl a které ne. „To sami nevíme. Chceme ale děti podpořit zejména v kritickém myšlení a v tom, aby nad problémem začaly přemýšlet samy a zvažovaly různé aspekty a souvislosti. A také v tom, aby o nich diskutovaly,“ doplnil Petr Lukasík.

Tieto Czech má od listopadu novou personální ředitelku. Je jí Jana Krajcarová, která dříve působila ve farmaceutické společnosti GSK.

V Ostravě společnost zaměstnává zhruba 2,4 tisíce pracovníků, dalších 120 působí v Brně. Letos už v Ostravě do Tieto Czech nově nastoupilo 400 zaměstnanců, dalších zhruba 50 by mělo do konce roku ještě přibýt. Zhruba 450 zaměstnanců plánuje Tieto Czech přijmout v roce 2018.

Společnost Tieto byla založena v roce 1968 ve finských Helsinkách. Je největším severoevropským dodavatelem IT služeb.