Nabídla částku tři čtvrtě miliardy korun. Ta několikanásobně překračuje hodnotu HMS, kterou znalec ohodnotil na 238 milionu korun. "V průběhu výběrového řízení na prodej majetku dlužníka projevilo zájem celkem pět subjektů, přičemž nakonec tři z nich přistoupily k předložení nabídky ke koupi jeho obchodního závodu. Věřitelský výbor schválil nejvyšší nabídku," uvedla insolvenční správkyně HMS Petra Hýsková.

"Vítězem výběrového řízení se stala Traťová strojní společnost s nabídkou celkem ve výši 750 750 000 korun. S touto společností jsem vstoupila aktivně v jednání a v tuto chvíli společně koordinujeme postup převzetí zpeněženého majetku," sdělila insolvenční správkyně.

TSS, jež je součástí železniční skupiny Rail Invest, kterou vlastní bratři Peter a Rudolf Šuškovi, výrazně přeplatila současného nájemce Vagónku Louny. Na dotaz, jaké má TSS s areálem v Lounech záměry, oslovení zástupci společnosti zatím neodpověděli.

Vagónka v Lounech, která se dříve jmenovala Lostr a Legios, dluží věřitelům téměř 3,3 miliardy korun a od roku 2014 je v úpadku. Celou insolvenci provázela řada nejasností a podezření z podvodů.

Bratři Šuškovi prostřednictvím skupiny Rail Invest vlastní firmy, které se specializují na opravy, rekonstrukce a modernizace nákladních vagonů. Sama TSS provádí rekonstrukce a výstavbu železničních tratí a zabývá se opravami traťových strojů a speciálních železničních vozů. Pod společností Vagónka Louny aktuálně pracuje přibližně pět set lidí. V areálu probíhá výroba nových železničních vagonů i jejich generální opravy.