ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

S postižním nebo bez všichni za jeden tým

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od vzdělávacích programů, přes nákup potřebného vybavení až po charitativně-sportovní projekty. Právě jeden z takových projektů je prvním představeným v Moravskoslezském kraji.

Ostravští autisté z centra ABC chtějí ukázat, že lidé s handicapem i bez něj mohou fungovat jako jeden tým a zvládat i zdánlivě nemožné. V rámci akce Metrostav Handy Cyklo Maraton pojede osmičlenný tým cyklistů štafetovým způsobem celkem 2222 km po České republice, v časovém limitu 111 hodin. Lídrem pelotonu bude učitelka angličtiny Zuzka, která se narodila s těžkým fyzickým handicapem a bourá všechny mýty o lidech s postižením.

„Chtěli bychom tímto projektem ukázat, že žádná překážka není nepřekonatelná. Lidé s handicapem jsou mezi námi a měli bychom je brát jako součást našeho světa. Zároveň chceme ukázat, že se nebojí žádných sportovních ani životních výzev,“ říká Pavlína Dohnalová z organizace ABC.

Každý hlas se počítá 

O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.
Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 
V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.