"Společným cílem zaměstnavatele a odborové organizace bylo dojednání podmínek, které pomohou udržet stabilitu zaměstnanosti v naší společnosti a zároveň vytvoří bezpečnou základnu pro další rozvoj nejen společnosti, ale i celkové péče o naše zaměstnance," uvedla Kateřina Nogolová, personální ředitelka společnosti Vítkovice Steel

Od 1. dubna 2020 vzrostou tarifní mzdy každému zaměstnanci firmy o 700 korun a osobní hodnocení v průměru o 300 Kč. Pro možnost revidovat mzdy v průběhu roku a navýšit osobní hodnocení u vybraných tarifních zaměstnanců vyčlení zaměstnavatel dalších 100 korun do osobního hodnocení pro další navýšení konkrétním zaměstnancům.

Zaměstnavatel o tuto částku také zvýší od dubna příspěvek na penzijní připojištění, na zaměstnance v roce 2020 čeká vánoční odměna ve výši 2 500 korun.

"Výsledek jednání je kompromisem. Chápeme, že situace v ocelářství je složitá a vidíme to u dalších firem, ale i v této době je důležité, aby zaměstnanci byli spravedlivě ohodnoceni za svou práci a cítili, že jsou součástí stabilní a silné společnosti," doplnil Roman Ďurčo, předseda odborové organizace OS KOVO Vítkovice Ocelárna a válcovny.