Kritérii soutěže byly například zaměstnanecké výhody, vzdělávání zaměstnanců či firemní kultura. Prestižní ocenění převzala ředitelka pro lidské zdroje Dalkie ČR Eva Tmejová.

„To, že Dalkia byla vyhlášena nejlepším zaměstnavatelem kraje už potřetí, svědčí o naší dlouhodobě kvalitní personální politice. Tohoto titulu si velmi vážíme a jsme pyšní na to, že jsme vyhráli v tak silné konkurenci," uvedla Eva Tmejová.

Vyhlášení jubilejního desátého ročníku soutěže se uskutečnilo první říjnový čtvrtek v Rothschildově zámečku v Ostravě-Vítkovicích. Dalkia postupuje do celostátního kola soutěže, které se uskuteční 17. října v Praze. 

Kdo bude podnikatelem roku 2012?

Počátkem října vyhlásili organizátoři soutěže soutěže o Podnikatele roku Moravskoslezského kraje další ročník.

V minulých letech už třikrát získali nejvyšší ocenění v rámci celorepublikového klání podnikatelé z Moravskoslezského kraje.

V loňském roce se krajským vítězem a současně držitelem národního titulu Podnikatel roku České republiky stal Jannis Samaras ze společnosti Kofola. Před ním se to podařilo bratrům Walachovým ze společnosti Walmark a v roce 2006 Pavlu Juříčkovi ze společnosti Brano.

Soutěže Ernst & Young Podnikatel roku 2012 se může zúčastnit podnikatel-vlastník minimálně 25 procent základního jmění společnosti, nebo spolumajitel veřejně obchodovatelné společnosti, který má rozhodující vliv na její fungování. Daná společnost pak musí existovat nejméně dva roky a musí mít minimálně deset zaměstnanců.

„Chtěla bych vyzvat úspěšné podnikatele, aby se do soutěže přihlásili. Naše země potřebuje pozitivní podnikatelské vzory, které dávají slovu podnikatel ten správný význam a jejichž prostřednictvím se zlepší názor na podnikání v České republice," zve k účasti v soutěži Magdalena Souček ze společnosti Ernst & Young.

„Výsledky předcházejících ročníků soutěže vypovídají o tom, že v Moravskoslezském kraji je možné úspěšně vést firmu. Věřím, že náš region je dobré místo pro rozvoj podnikatelských aktivit a rád bych opět uvítal některého z moravskoslezských podnikatelů na stupni vítězů," doplnil hejtman Jaroslav Palas.

Nominace budou přijímány do 30. listopadu 2012. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo manžel(ka).

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2012 Moravskoslezského kraje bude známo v únoru 2013. Výsledky národního finále budou vyhlášeny 13. února 2013. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2013 v Monte Carlu.