Většina z téměř devadesáti předmětů, které v rychlících jedoucích do Bohumína zapomněli jejich původní majitelé a tři roky se o ně nepřihlásili, se prodala doslova za hubičku. Kolo a cyklopřilba za deset, power banka za padesát, spacák za stovku, trekingové hole za 160 korun…

Největší přihazování zažili účastníci dražby u jednoho z bicyklů. Z vyvolávacích 150 korun se přihazovalo tak dlouho, až se konečná cena vyšplhala na devět stovek. To nakonec byla i nejvyšší částka celé aukce. Nového majitele našla i kožešina, stativ na foťák nebo hrající čmelák ze Včelích medvídků. Vydražil se za stovku.

Dražba vynesla městu dohromady 8430 korun. Prodaly se téměř všechny nalezené bicykly. K mání byly ale i deštníky, peněženky, bundy, kabáty i batohy, a to za desetikoruny. Stokoruny pak museli vytáhnout ti, kteří chtěli třeba čtečku knih, fotoaparát, kameru do auta, cestovní kufr nebo stylovou kožešinu. I tak šlo doslova o „lidovky“.

Další aukce je v plánu zase za rok. Za poslední tři roky našlo v bohumínském skladě ztrát a nálezů útočiště necelých 800 předmětů. Vloni radnice zaevidovala na 305 ztracených věcí, letos už jde o 64 nálezů. Do dražby však ty letošní půjdou až za tři roky. Tak dlouho teď musí radnice ztráty a nálezy skladovat.