„Státní zemědělská a potravinářská inspekce obdržela oficiální notifikaci z evropského systému, na základě které v rámci principu předběžné opatrnosti pozastavila u výrobce uvádění na trh a případem se kontrolně zabývá,“ uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí Ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

„Čekáme na oficiální vyjádření inspekce. Zatím je to pozastavené a je to pozastavené z důvodu vysokého obsahu kapsaicinu,“ řekl ČTK jednatel firmy Hot Chip Viktor Šodek.

Odbory v Hyudnai se bojí hromadného propouštění, 20. 11. 2023.
Hromadné propouštění v Hyundai? Odbory se bojí, vedení uklidňuje

Po problémech s prodejem ve Francii a Bavorsku pálivé chipsy začala nedávno zkoumat i Itálie - více zde

Takto vypadá "horká" výzva na sociální síti Facebook:

V balení i latexové rukavice

Kukuřičné lupínky nejsou jediným produktem společnosti Hot-chip. Na svých webových stránkách nabízí například koření, marmelády, sirupy, omáčky, papričky i chipsy s vysokým obsahem proteinu.

Chipsy se prodávají po jednom kuse v balení, které obsahuje i latexové rukavice. Chipsy jsou ochucené chilli papričkami Carolina Reaper a Trinidad Scorpion Moruga, které jsou považované za nejpálivější na světě. Podle firmy pálivost způsobuje rostlinný alkaloid kapsaicin.

S kukuřičnými lupínky se pojí výzva Hot Chip Challenge na sociálních sítích, zejména na síti Tik Tok. Lupínky se tak staly předmětem zájmu mládeže, která se natáčela při snaze o jejich konzumaci a tato videa následně zveřejňovala.

Zdroj: Youtube

Po Francii Bavorsko

Začátkem podzimu stáhl extrémně pálivé Hot Chip z regálů bavorských obchodů také bavorský státní úřad pro zdraví a bezpečnost potravin, a to poté, co někteří mladí lidé museli být po jejich konzumaci ošetřeni

Hobžovy brambůrky ze Strážnice jsou populární po celém Česku
Od stánku k úspěšné firmě. Ideální názor na brambůrky získávají v hospodě

Extrémně pálivé lupínky musely být staženy z prodeje letos na jaře rovněž z pultu prodejny na severovýchodě Francie. Vedení společnosti Hot-chip, která produkt vyrábí, tehdy uvedlo, že produkt nebyl stažen z prodeje na základě nesplněné legislativy, ale pouze na základě rozhodnutí manažera pobočky. Ten nápad prodávat chipsy nejprve schválil jako dobrý obchodní tah, ale po dvou týdnech změnil názor a své rozhodnutí zveřejnil ve videu na facebooku.

„Mladí se přivádějí do stavů, které považuji za nebezpečné. Neměli jsme tušení, jaký dopad mohou mít tyto chipsy na hravou povahu dospívajících,“ citoval tehdy manažera prodejny Český rozhlas. Celé vyjádření si můžete poslechnout níže.

François Rodriguez vyzval uživatele sociálních sítí, aby se této výzvě vyhnuli: